Harem Otogarı

 • şehir

  ŞEHİR

  İstanbul

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1970

 • adres

  ADRES

  Selimiye Mah. Üsküdar Harem Yolu Üsküdar/İstanbul
  MERKEZE UZAKLIK : 10 km

 • telefon

  TELEFON

  (0216) 333 37 63

Harem Otogarı Kalkışlı Otobüs Seferleri

Harem Otogarı Otobüs Firmaları

Harem Otogarı Hakkında Bilgi

Harem otogarı, İstanbul'un Üsküdar ilçesinde yer alır. En eski otogarlardan birisidir. 1950'li yıllardan beri süregelen Üsküdar ve Kadıköy’deki otobüs yığınlarının yarattığı karmaşaya son vermek için 1970 yılında hizmete açılmıştır. 1990'lı yıllara kadar Anadolu yakasının otobüs merkezi haline gelmiştir, İstanbul Harem Otogarı eski dönemlerde ciddi hırsızlık vakalarına tanıklık etmiş olması, zamanla harem otogarının tercih edilirliğini azaltmıştır. 2000'li yıllarla birlikte, tüm firmaların İstanbul'un çeşitli noktalarına kendi merkezlerini açmaları ile, eski önemini kaybetmiştir.

Bayrampaşa'dan gelen tüm otobüslerin, diğer illere giderken uğradığı otogardır. Merkezi bir yerdedir, İstanbul'un her yerinden kolaylıkla ulaşımı sağlanır. Otogarın yakın zamanda Alaşehir'e taşınması planlanmaktadır. Sebebi ise Üsküdar'da otogarın neden olduğu trafiği ortadan kaldırmaktır. Üsküdar'a yakında bulunan feribot iskelesi ve Marmaray ile hızlı ulaşım sağlanabilir. Otogara belediye otobüsü, firma servisi, minibüs ve taksi kullanarak ulaşabilirsiniz. İçerisinde yazıhanesi bulunan otogardan otobüs bileti satın alabilir ve istediğiniz şehre seyahat edebilirsiniz. Harem otogarının bir diğer özelliği ise Türkiye'nin 80 iline sefer yapmasıdır.

Haritada Harem Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Harem Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()