Bursa Kalkışlı Uçak Seferleri

Bursa Varışlı Uçak Seferleri

Bursa Hakkında

hakkında

Marmara Denizinin güneyine yer alan Bursa, Türkiye’nin Batı konumundadır. Marmara Bölgesi’nin en büyük ikinci, Türkiye’nin ise ne büyük dördüncü şehridir. Ekonomik açıdan son derece gelişmiş olan Bursa, doğal ve tarihi güzellikleri ile de dikkat çekmektedir.

Özellikle Osmanlı Devleti’ne ev sahipliği yapan Bursa, binlerce yıllık bir geçmişe sahiptir. Birçok yönden beğenilen Bursa, ulaşım kolaylığı ile de ilgi çekmektedir. Her yıl binlerce turisti ağırlayan Bursa’da gezilecek birçok yer bulunur.

Bursa İklim

hakkında

Genel olarak ılıman bir iklime sahip olan Bursa’da iklim, bölgelere göre değişiklik gösterir. Kuzey bölümlerinden Marmara denizinin ılıman ikliminin etkisinde kalır. Güneyde ise Uludağ’ın sert iklimi ile karşılaşır. Bursa’nın en sıcak ayları Temmuz – Eylül arasıdır. En soğuk aylar ise Şubat – Mart arasıdır.

Bursa’ya Nasıl Gidilir?

hakkında

Birçok ana yol hattı üzerinde yer alan Bursa’ya kara – deniz – havayolu ile ulaşım mümkündür. Büyük bir şehir olması nedeni ile her şehirden Bursa’ya uçak bileti bulmak kolaydır.

Yalova güzergâhından deniz yolu ile Bursa’ya ulaşım mümkündür. Ayrıca Mudanya-Güzelyalı ve İstanbul-Yenikapı üzerinden feribot ile Bursa’ya seyahat edilebilir. Uçak ile gelmek isteyenler ise Bursa Yenişehir Havaalanına iniş yaparlar.

Bursa Mutfağı

hakkında

Osmanlı’nın ilk başkenti olan Bursa’nın geniş bir mutfağı vardır. En önemli lezzeti İskender kebaptır. Diğer önemli lezzetleri ise tahinli pide, cantık, İnegöl köfte, Mihaliç peyniri, pideli köfte, Trilye zeytini, cevizli lokumdur.

Bursa Gezilecek Mekânlar

hakkında

Bursa’da gezilecek birçok yer bulunmaktadır. En önemli tarihi sembolü Ulu Cami, en çok ziyaret edilen yerlerdendir. Türk İslam Müzesi, bir diğer tarihi mekândır. Uludağ, özellikle kış mevsiminde rağbet görür. UNESCO’ya giren Cumalıkızık köyü de mutlaka gezilmesi gereken yerlerdendir.

Bursa Alışveriş

hakkında

Ticaretin kalbi Bursa’da atar. Hem hediyelik hem de hatıra olan birçok ürün alışverişi yapabilecek yerler bulunmaktadır. Kayhan Çarşısı, Tuz Pazarı, Kapalı Çarşı, Antikacılar Çarşısı, Aynalı Çarşı, Bedesten Kapalı Çarşı, Nilüfer Pazarı gibi yerlerde uygun alışverişler yapılabilir.

Bursa Ulaşım Yolları

hakkında

Bursa’da şehir içi ulaşım seçenekleri çoktur. Halk otobüsleri, minibüs, dolmuş, tramvay, taksi ve teleferik gibi ulaşım seçeneklerinden istediğinizi seçerek Bursa’nın her yerine ulaşabilirsiniz.

Haritada Bursa

Bursa Uçak Firmaları

Bursa Uçak Bilet Fiyatları

Rota Fiyat