• kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1981

 • kurucu

  KURUCU

  Ahmet Arıkboğa

 • genel merkez

  GENEL MERKEZ

  Diyarbakır

 • telefon

  TELEFON

  0 412 444 21 00

Firma Hakkında

Öz Diyarbakır, 1981 yılında Ahmet Arıkboğa, Mehmet Seyhan, Fikri Canpolat, Selahattin Delidere, Avni Yaşlı ve Kasım Cantürk tarafından Diyarbakır merkezli olarak kurulan ve sunduğu üstün kaliteli hizmetleri ile birlikte zaman içinde Diyarbakır ismi ile özdeşleşen başarılı bir firmadır. Kurulduğu günden itibaren sürekli gelişme ve büyüme politikasını uygulayan Öz Diyarbakır, bu sayede sektörde öncü olmuş ve Türkiye’nin çeşitli kentlerine ve ilçelerine seferler düzenleme kapasitesine ulaşmıştır. Müşteri memnuniyeti ve yolcu güvenliği odaklı bir yönetim ve hizmet anlayışı ile faaliyetlerini sürdüren Öz Diyarbakır, genç otobüslerden oluşan kaliteli filosu ve işinin ehli personeliyle yolcularının kaliteli bir seyahat deneyimi geçirmesini sağlamaktadır. Yılların verdiği tecrübe ile sektörde önemli noktalara gelen Öz Diyarbakır her geçen büyüyen filosu ve müşteri mutluluğuna odaklı yönetim anlayışı ile rakipleri arasından sıyrılmakta ve sağladığı güvenli ve memnuniyet verici hizmetleriyle yolcular arasında daha da çok tercih edilir hâle gelmektedir.

Öz Diyarbakır’ı Tercih Ederek Seyahat Etmek İçin En Önemli Sebepler

Sektörün önemli firmalarından biri olan Öz Diyarbakır’ı tercih ederek yolculuk etmeniz için en çekici sebeplerden bazılarını sizler için sıraladık:

 • Öz Diyarbakır, son teknolojiyi takip ederek seferlerini güncel teknolojik ekipmanlar barındıran otobüsler ile gerçekleştirmektedir.
 • Firma, çalıştığı personelleri özenle seçerek gerekli eğitimlerden geçirmesinden dolayı yolculuk öncesinde ve esnasında müşterilerine güler yüzlü ve bilgili personeller ile yardımcı olmaktadır.
 • Firma, müşteri memnuniyetini tüm ticari kaygılardan ön planda tutmaktadır.
 • Öz Diyarbakır, kurulduğu zamandan bu yana on binlerce kişiye hizmet vermesinden dolayı ne istediğinizi iyi bilmekte ve bu istek ve ihtiyaçlara paralel bir yolculuk deneyimi yaratmaktadır.

Öz Diyarbakır’ın Filosu

Öz Diyarbakır’ı rakipleri arasında öne çıkaran önemli özelliklerden biri de çağın getirdiği teknolojik donanımlara araçlarında yoğun bir şekilde yer vermesidir. Tüm otobüslerde koltuk arkası ekran, USB girişi, okuma lambası, kulaklık, Wi-Fi ile internete erişim ve klima gibi donanımlar yolcuların kullanımına sunulmuştur.

Öz Diyarbakır Tarafından Kullanılan Terminaller

Şehirlerarası terminalleri kullanarak faaliyetlerini sürdüren Öz Diyarbakır, Diyarbakır terminalinde 21, 22, 23 ve 24 numaralı peronlar, Gaziantep terminalinde 27 ve 28 numaralı peronlar, Şanlıurfa terminalinde 8 numaralı peron, Hatay terminalinde 3 numaralı peron, Adana terminalinde 1 numaralı peron, İskenderun terminalinde 9 ve 10 numaralı peronlar, Mersin terminalinde 26 numaralı peron, Batman terminalinde 9 ve 10 numaralı peronlar, Siverek terminalinde 13 ve 14 numaralı peronlar ve İstanbul terminalinde 152 numaralı peronları kullanarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Öz Diyarbakır’ın Otobüslerinin Özellikleri

Öz Diyarbakır’ın tüm araçlarında Wi-Fi ile internete erişim imkanı ve 220 Volt priz bulunmaktadır. Bununla birlikte koltuk arkasında bulunan ekranlarda onlarca televizyon kanalını ve ekranlarda kayıtlı bulunan film ve dizileri izlemeniz veya da radyo yayınını ve kayıtlı müzikleri dinlemeniz mümkündür. Öz Diyarbakır otobüslerinde yolculara kulaklık tahsisi de yapılmaktadır. Araçlarda yer alan okuma lambası sayesinde yolculuk esnasında kitap, gazete ya da dergi okumanız mümkün olmaktadır. Öz Diyarbakır yolcularının ibadet hassasiyetlerine dikkat ederek namaz vakitlerinde mola vermektedir.

Öz Diyarbakır Ucuz Bilet ve Rezervasyon Fırsatları

Öz Diyarbakır Turizm ucuz otobüs bileti ve farklı rezervasyon seçenekleri için hizlibilet.com üzerinden işlem yapabilirsiniz. Düşük fiyatla kaliteli hizmet anlayışıyla Öz Diyarbakır Turizm, yaptığınız bilet alma ve rezervasyon işlemlerinde de avantajlı fiyatlar ve çeşitli kampanyalar sunuyor. hizlibilet.com aracılığıyla en ucuz bilet fiyatlarına istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Ayrıca hizbilet.com ile satın alma veya rezervasyon işlemlerinizi de en güvenli şekilde yapmanız oldukça kolaydır.

Otobüs Özellikleri

İnternet

Koltuk Ekranı (Uydu)

TV (Genel)

Kulaklık

Müzik Yayını (Koltuk)

Koltuk Ekranı (10 inç)

USB Giriş

Rahat Koltuk

Müzik Yayını (Genel)

Cep Telefonu (Serbest)

Koltuk Ekranı (MIT)

Namaz Vakitlerinde Durur

Okuma Lambası

Radyo (Kişisel)

220 Volt Priz

Koltuk Ekranı (13 inç)

WC

Kahvaltı

Öz Diyarbakır Şubeleri
Son Yapılan Yorumlar

baran 30.05.2019

öz diyarbakır ile bodruma yolculuk yaptık şöferleri gercekten suratsız ikramları yetersiz 24 saatlik yolda 2 defa sadece kek verdiler yolculuk ızdırap oldu

mehmet 30.05.2019

öz diyarbakır ile muğlaya yolculuk yaptım araclar temiz iyi muavin iyi ama şöferler suratsız asabi ikramlar yetersiz böyle bir firmadan böyle birsey beklemiyordum

Öz Diyarbakır Firması İçin Yorum Yap


Öz Diyarbakır

4.00 PUAN

Çok İyi
50.00%
(1)
İyi
0.00%
(0)
Orta
50.00%
(1)
Kötü
0.00%
(0)
Çok Kötü
0.00%
(0)