• kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1981

 • kurucu

  KURUCU

  Ahmet Arıkboğa

 • genel merkez

  GENEL MERKEZ

  Diyarbakır

 • telefon

  TELEFON

  0 412 444 21 00

Firma Hakkında

Öz Diyarbakır, 1981 yılında Ahmet Arıkboğa, Mehmet Seyhan, Fikri Canpolat, Selahattin Delidere, Avni Yaşlı ve Kasım Cantürk tarafından Diyarbakır merkezli olarak kurulan ve sunduğu üstün kaliteli hizmetleri ile birlikte zaman içinde Diyarbakır ismi ile özdeşleşen başarılı bir firmadır. Kurulduğu günden itibaren sürekli gelişme ve büyüme politikasını uygulayan Öz Diyarbakır, bu sayede sektörde öncü olmuş ve Türkiye’nin çeşitli kentlerine ve ilçelerine seferler düzenleme kapasitesine ulaşmıştır. Müşteri memnuniyeti ve yolcu güvenliği odaklı bir yönetim ve hizmet anlayışı ile faaliyetlerini sürdüren Öz Diyarbakır, genç otobüslerden oluşan kaliteli filosu ve işinin ehli personeliyle yolcularının kaliteli bir seyahat deneyimi geçirmesini sağlamaktadır. Yılların verdiği tecrübe ile sektörde önemli noktalara gelen Öz Diyarbakır her geçen büyüyen filosu ve müşteri mutluluğuna odaklı yönetim anlayışı ile rakipleri arasından sıyrılmakta ve sağladığı güvenli ve memnuniyet verici hizmetleriyle yolcular arasında daha da çok tercih edilir hâle gelmektedir.

Öz Diyarbakır’ı Tercih Ederek Seyahat Etmek İçin En Önemli Sebepler

Sektörün önemli firmalarından biri olan Öz Diyarbakır’ı tercih ederek yolculuk etmeniz için en çekici sebeplerden bazılarını sizler için sıraladık:

 • Öz Diyarbakır, son teknolojiyi takip ederek seferlerini güncel teknolojik ekipmanlar barındıran otobüsler ile gerçekleştirmektedir.
 • Firma, çalıştığı personelleri özenle seçerek gerekli eğitimlerden geçirmesinden dolayı yolculuk öncesinde ve esnasında müşterilerine güler yüzlü ve bilgili personeller ile yardımcı olmaktadır.
 • Firma, müşteri memnuniyetini tüm ticari kaygılardan ön planda tutmaktadır.
 • Öz Diyarbakır, kurulduğu zamandan bu yana on binlerce kişiye hizmet vermesinden dolayı ne istediğinizi iyi bilmekte ve bu istek ve ihtiyaçlara paralel bir yolculuk deneyimi yaratmaktadır.

Öz Diyarbakır’ın Filosu

Öz Diyarbakır’ı rakipleri arasında öne çıkaran önemli özelliklerden biri de çağın getirdiği teknolojik donanımlara araçlarında yoğun bir şekilde yer vermesidir. Tüm otobüslerde koltuk arkası ekran, USB girişi, okuma lambası, kulaklık, Wi-Fi ile internete erişim ve klima gibi donanımlar yolcuların kullanımına sunulmuştur.

Öz Diyarbakır Tarafından Kullanılan Terminaller

Şehirlerarası terminalleri kullanarak faaliyetlerini sürdüren Öz Diyarbakır, Diyarbakır terminalinde 21, 22, 23 ve 24 numaralı peronlar, Gaziantep terminalinde 27 ve 28 numaralı peronlar, Şanlıurfa terminalinde 8 numaralı peron, Hatay terminalinde 3 numaralı peron, Adana terminalinde 1 numaralı peron, İskenderun terminalinde 9 ve 10 numaralı peronlar, Mersin terminalinde 26 numaralı peron, Batman terminalinde 9 ve 10 numaralı peronlar, Siverek terminalinde 13 ve 14 numaralı peronlar ve İstanbul terminalinde 152 numaralı peronları kullanarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Öz Diyarbakır’ın Otobüslerinin Özellikleri

Öz Diyarbakır’ın tüm araçlarında Wi-Fi ile internete erişim imkanı ve 220 Volt priz bulunmaktadır. Bununla birlikte koltuk arkasında bulunan ekranlarda onlarca televizyon kanalını ve ekranlarda kayıtlı bulunan film ve dizileri izlemeniz veya da radyo yayınını ve kayıtlı müzikleri dinlemeniz mümkündür. Öz Diyarbakır otobüslerinde yolculara kulaklık tahsisi de yapılmaktadır. Araçlarda yer alan okuma lambası sayesinde yolculuk esnasında kitap, gazete ya da dergi okumanız mümkün olmaktadır. Öz Diyarbakır yolcularının ibadet hassasiyetlerine dikkat ederek namaz vakitlerinde mola vermektedir.

Öz Diyarbakır Ucuz Bilet ve Rezervasyon Fırsatları

Öz Diyarbakır Turizm ucuz otobüs bileti ve farklı rezervasyon seçenekleri için hizlibilet.com üzerinden işlem yapabilirsiniz. Düşük fiyatla kaliteli hizmet anlayışıyla Öz Diyarbakır Turizm, yaptığınız bilet alma ve rezervasyon işlemlerinde de avantajlı fiyatlar ve çeşitli kampanyalar sunuyor. hizlibilet.com aracılığıyla en ucuz bilet fiyatlarına istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Ayrıca hizbilet.com ile satın alma veya rezervasyon işlemlerinizi de en güvenli şekilde yapmanız oldukça kolaydır.

Otobüs Özellikleri

İnternet

Koltuk Ekranı (Uydu)

TV (Genel)

Kulaklık

Müzik Yayını (Koltuk)

Koltuk Ekranı (10 inç)

USB Giriş

Rahat Koltuk

Müzik Yayını (Genel)

Cep Telefonu (Serbest)

Koltuk Ekranı (MIT)

Namaz Vakitlerinde Durur

Okuma Lambası

Radyo (Kişisel)

220 Volt Priz

Koltuk Ekranı (13 inç)

WC

Kahvaltı

Öz Diyarbakır Şubeleri
Son Yapılan Yorumlar

selamlar 09.08.2019

. Öz diyarbakir tek kalite diyorum çok iyi bir firma.

harikasınız 09.08.2019

Muavin den çok memnun kaldık hizmetleri muhteşem çok beğendim.

klimalar 09.08.2019

Kılımalar i ayarda ısıtıyor çok güzel ısıtma sistemi var .

saol 09.08.2019

Öz diyarbakirdan çok memnun kaldık çok iyi bir firma şoför harika sürüyor zamanında güzel bir yolculuktu.

09.08.2019

Işını iyi yapan bir firma zamanla daha iyi olacağına inanıyorum ilgilenmeleri çok hoş.

efsane 09.08.2019

Efsane bir kaptan mersinden diyarbakıra 6 saate geldik çok kısa birzaman .

ikramlar 09.08.2019

Muavin çok ilgiliydi ikramlar harikaydı sürekli ihtiyacınız varmı diye gelip soruyordu çağırdığında hemen muavin ilgiliydi kesinlikle has turizim

beklenen 09.08.2019

Gece yolculuk yaptık sivasta feci yağmur vardı şoför uzun bir süre kenara çekilip bekledi yollar çok kötüydü yağmurdan görünmüyordu yolcular rahatlasın diye güvenlik amaclı kenara çekip durdu yağmur dinince yola devam etti çok memnun kaldık.

harika 09.08.2019

Firma harika aradığımızda çok ilgilendiler bizimle ve hemen hızlı bir şekilde bize istediğimiz koltuklar ayrıldı tavsiye ederim.

online bilet 09.08.2019

Int üzerinden hızlıca yer ayıra biliyoruz ve fiyat diyer firmalara göre daha uygun daha güvenilir.

recep 09.08.2019

Öz diyarbakir ile elazığ trabzon arası yolculuk yaptım otobüs koltukları 2 + 1 çocuklarla çok rahat bir yolculuk oldu şoför muavinin hizmetleri harikaydı öz diyarbakiri gönül rahatligiyla tercih edebilirsiniz

etiketlş, 09.08.2019

Her çantaya etiket yakıştırmaları ayrıca bi iyi olmuş çünkü valizleri muavin verince çok zorlanıyordu şimdi bu uygulamayla çok rahat olmuş güzel bir uygulama firmayı tebrik ediyorum hepimiz için çok iyi oldu .

yetiştim 09.08.2019

Tam zamanında yetiştik gittiğimiz yere benim için gideceğim yere vaktinde yetişmek saatin daha uzamamasi çok iyi oldu tesekkurler.

zaman 09.08.2019

Otobüs koltukları çok rahat geniş dar deyil uzun yolculuk yapıla bilir biz çocuklarla çok rahat konforlu bi yolculuk geçirdik sizde eyer yolculuk yaparsanız has turizimi seçe bilirsiniz.

kadir 09.08.2019

Firmanın encok memnun olduğum yeri yolda hiç yolcu almaması çünkü çoğu firma yolda bir çok yolcu aldığından rahat yolculuk yapamıyorduk has turizim ekstra hiç yolcu almadan yoluna devam etti .

Kitap 09.08.2019

Çok beğendim içecek ve yiyecek servisleri çok iyidi muavin çok ilgili ve saygılıydı biz çok beğendik

İlk 09.08.2019

Ilk defa bu firmayı denedim ve çok memnun kaldık rahat temiz ferah bir yolculuk geçirdik firmanın yolcularla ilgilenmesi çok iyiydi herşey için teşekkürler has turizim.

İhsan yakışır 18.07.2019

Güler yüzlü iyi bir yolculuk herzaman tercih ederim

baran 30.05.2019

öz diyarbakır ile bodruma yolculuk yaptık şöferleri gercekten suratsız ikramları yetersiz 24 saatlik yolda 2 defa sadece kek verdiler yolculuk ızdırap oldu

mehmet 30.05.2019

öz diyarbakır ile muğlaya yolculuk yaptım araclar temiz iyi muavin iyi ama şöferler suratsız asabi ikramlar yetersiz böyle bir firmadan böyle birsey beklemiyordum

Öz Diyarbakır Firması İçin Yorum Yap


Öz Diyarbakır

4.90 PUAN

Çok İyi
95.00%
(19)
İyi
0.00%
(0)
Orta
5.00%
(1)
Kötü
0.00%
(0)
Çok Kötü
0.00%
(0)