Popüler Türk Hava Yolları Uçak Seferleri

Firma Hakkında

Türk Hava Yolları firması gerek Türkiye’de ülke için de gerekse de yurt dışındaki birçok ülkede en çok güvenilen markaların başında gelmektedir. 1933’te beş adet uçak alarak hizmet vermeye başlayan firma günümüzde 325 adet uçağı bulunan geniş bir filoyla hizmet vermektedir. Yolcularına güvenli, konforlu ve rakip firmalara göre daha uygun fiyatlarla hizmet vermeyi amaç edinen firma uçak filosuna hızla yeni uçaklar katmaktadır. En son 2013’te dünyada bir defada en çok uçak alma anlaşmalarından birine imza atan firmanın hedefi Türkiye’nin kuruluşunun yüzüncü yıl dönümü olan 2023’te uçak filosunu beş yüze çıkarmaktır.

Türkiye’de sivil havacılık alanında birçok girişime öncülük eden Türk Hava Yolları firması müşterilerine yaratmış olduğu kusursuz seyahat anlayışı devam ettirmektedir. Firmanın bünyesinde yer alan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. araçlarının bakımını yapmak ve yeni teknolojiler geliştirerek Türkiye’nin hava yolları kabiliyetini artırmak için 2014 yılında yeni bir bakım – onarım tesisi yapmıştır. Türkiye ve bölgede büyük yankı uyandıran bu yeni yatırım 550 milyon dolara mal olmuştur. Firmanın yaptığı bu yatırım sayesinde ülkenin havacılık endüstrisi büyük bir gelişim kaydetme şansını da yakalamış olmaktadır. Türk Hava Yolları bünyesinde kurulan bu tesiste yedi bin kişi çalışmaktadır.

Firmanın öncülük ettiği bir başka yatırım da yerli uçak koltuğu üretmektir. Beş milyon dolar harcanan bu proje sayesinde de yerli uçak üretimi konusunda yapılacakların adımı atılmıştır. Firma ürettiği koltukları kendi uçaklarında kullanmaya başlamıştır.

Türk Hava Yolları Neden Tercih Edilmelidir?

Yolcularına yüzde yüz güvenlik ve konfor sağlayan firma, diğer firmalara bakıldığında kaza yapma olasılığı en düşük uçak şirketi durumundadır. Yolculuğa çıkacak olan uçakların bakımları düzenli aralıklarla yapılmakta, gerekli onarımlar son teknolojik tesislerde uygulanmaktadır. Firmanın en büyük hedefi Türkiye’de ve dünyanın diğer ülkelerinde yer alan müşterilerinin güvenini tam manasıyla kazanabilmektir. Önce, Güney Avrupa’nın En İyi Hava Yolu Şirketi, 2010’da Avrupa’nın En İyi Üçüncü Hava Yolu Şirketi ve sonraki üç yıl boyunca da Avrupa’nın En İyi Hava Yolu Şirketi seçilen firma, adını tüm dünyaya duyurmuştur. Ayrıca firma, En İyi Business Class Özel Yolcu Salonu unvanı taşımaktadır. Firma Avrupa’nın en iyi hava yolu firması olma unvanını hala taşımakta olup bu unvana dokuz kez layık görülmüştür.

İkramlar

Firma Business ve VİP yolcularına ayrı kategorilerde hizmet vermesinin yanında lezzetli ve kaliteli ikramlarda bulunmaktadır. Yolculuk sırasında dağıtılan bu ikramlar Türkiye’nin ve dünyanın en iyi aşçıları tarafından hazırlanmaktadır.

Uçak içi ikramlar konusunda son derece başarılı olan firma dünyada sonuncusu 2017 yılında olmak üzere iki kez en iyi Business Class özel yolcu ikramı sunan firma ödülüne sahip olmuştur.

Uçuş Noktaları

Firma, ülke içinde 49 şehirde; Avrupa’da 43 ülke, 113 şehirde; Uzakdoğu’da 22 ülke, 35 şehirde; Orta Doğu’da 13 ülke, 34 şehirde; Afrika’da 33 ülkede, 51 şehirde; Amerika’da 8 ülke ve 17 şehirde olmak üzere toplam 299 şehirde hizmet vermektedir. Avrupa’da Arnavutluk, Avusturya, Beyaz Rusya, Belçika, Hırvatistan, Danimarka, Estonya, Almanya, Fransa, Yunanistan, İrlanda, Kosova, Norveç, Portekiz, Romanya gibi ülkeler; Afrika’da Cezayir, Mısır, Etiyopya, Kenya, Gana, Burkina Faso, Somali, Ruanda, Senegal gibi ülkeler; Amerika’da ABD, Arjantin, Kolombiya, Venezuela, Kanada, Küba gibi ülkeler; Uzakdoğu’da Afganistan, Çin, Hindistan, Endonezya, Filipinler gibi ülkelerde ve Orta Doğu’da ise Bahreyn, İran, Kuveyt, Suudi Arabistan, Suriye, Lübnan gibi ülkeler firmanın hizmet alanının örneklerindendir.

Online Bilet

Firma, internet sitesi üzerinden online bilet satışı yapmaktadır. Bu sayede hava alanına gitmeden biletinizi internet üzerinden indirimli fiyatlarla alabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar
Bu firma için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların firma hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Türk Hava Yolları Firması İçin Yorum Yap


Türk Hava Yolları

PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()