• kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1994

 • kurucu

  KURUCU

  Mehmet Servet Ümit

 • genel merkez

  GENEL MERKEZ

  Gaziantep

 • telefon

  TELEFON

  0 342 444 00 27

Firma Hakkında

Çayırağası Turizm, 1944 yılında Gaziantep merkezli olarak kurulmuş olup, ülkemizin ilk karayolu taşımacılığı hizmeti vermeye başlayan firmalarından birisidir. 74 yıllık tecrübesiyle yolcularına hizmet veren firma yüksek performansı ve yolcu memnuniyetini maksimum seviyede tutmayı hedeflemiştir. Firma, Gaziantep ilinden ülkemizin birçok il ve ilçe merkezine sefer düzenlemektedir. Çayırağası Turizm, faaliyet alanının genişliğinin yanı sıra sürekli olarak yenilenen modern teknolojiler ile donatılmış otobüs filoları ve profesyonel ve güler yüzlü personeli ile yolcularına uzun yıllardır kaliteli ve güvenilir hizmet vermektedir. Seyahatler sırasında yolcuların güvenliğine de büyük önem veren Çayırağası Turizm şoförlerinin tümünün eğitimli ve dikkatli kişiler olmasına ve tüm trafik kurallarına harfiyen uymalarına büyük özen göstermektedir.

Çayırağası Turizm Seferleri ve Seyahat Rotaları

Bölgenin lider firmalarından biri olan Çayırağası Turizm, merkezi konumunda olan Gaziantep ilinden karşılıklı olarak, Antalya, Adana, Afyon, Bursa, İzmir, Mersin, Ankara, İstanbul, Konya, Kütahya, Uşak, Osmaniye, Sakarya, İzmit ve Kilis illerine seferler düzenlemektedir. Aynı zamanda bu illere yapılan seferlerin güzergâhı üzerinde bulunan Alanya, Bozüyük, Gebze, İnegöl, Kemer, Manavgat, Salihli, Serik, Turgutlu ve Islahiye ilçelerine de seferler yapılmaktadır. Firma, varış noktalarının birçoğuna günde 1 sefer düzenlemektedir. Gaziantep – İstanbul, Gaziantep – Ankara, Kilis - İstanbul ve İstanbul – Gaziantep seferleri zamandan tasarruf sağlamak amacıyla firma tarafından express olarak da gerçekleştirilebilmektedir.

Ulaşım sektörünün ilklerinden olan Çayırağası Turizm, sefer düzenlediği birçok merkezde yolcularına servis imkânı da sağlamaktadır. Zamana ve sefer düzenlenen merkeze göre değişkenlik gösterebilen servis hizmeti hakkındaki en doğru bilgiler ise şubelerden öğrenilebilmektedir. Firma, seyahatlerini molalı veya molasız olarak gerçekleştirebilmektedir. Bilet alırken bu hususa dikkat edilmelidir. Ayrıca firmanın sefer sayıları yoğunluğa bağlı olarak arttırabilmektedir.

Çayırağası Turizm Şubeleri ve Terminalleri

Çayırağası Turizm’in Gaziantep ili dışında; Adana, Afyon, Alanya, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Dinar, Eskişehir, Gebze, Isparta, İnegöl, Islahiye, İstanbul, İzmir, İzmit, Kilis, Konya, Kütahya, Manavgat, Mersin, Osmaniye, Sakarya, Serik ve Uşak merkezleri olmak üzere toplamda 46 noktada bilet satış ofisleri bulunmaktadır. Bu noktalardaki bilet satış ofislerinin yanı sıra firmanın, internet üzerinden online olarak bilet satış hizmeti de bulunmaktadır. Firma, alınan bir bileti sefer saatinden en az 24 saat öncesine kadar açığa alabildiği gibi iptalde edilebilmektedir. Ancak bu işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için bilet satış noktalarından yardım alınmalıdır.

Ülkemizin birçok noktasına sefer düzenleyen Çayırağası Turizm'in kendisine ait özel terminali ve dinlenme tesisi bulunmamaktadır. Firma, sefer düzenlediği tüm noktalardaki otogarlarda kendisi için ayrılmış olan peronlarda yolcularına hizmet vermektedir. Firma, molalı seyahatlerini güzergâhlar üzerinde bulunan Aksaray Kampüs Dinlenme Tesisleri, Akşehir Kirazlı Bahçe Dinlenme Tesisleri, Bolu Köroğlu Park Dinlenme Tesisleri, Seydişehir Günaydın Dinlenme Tesisleri, Kula Yunus Emre Dinlenme Tesisleri,  Gazipaşa Dinlenme Tesisleri, SÇ Park Dinlenme Tesisleri, Zirve Dinlenme Tesisleri ve Ereğli Demireller Dinlenme Tesislerinde vermektedir.

Çayırağası Turizm Otobüslerinin Özellikleri

74 yıllık tecrübeye sahip Çayırağası Turizmin, bünyesinde ortalama yaşları 8 olan 33 adet otobüs bulunmaktadır. Firma, filo tercihini Mercedes Travego ve Setra otobüslerden yana kullanmıştır. Bu otobüslerin periyodik olarak bakımları yaptırılmakla beraber, çağın gereklerine uygun ve %100 müşteri memnuniyetini sağlayabilecek şekilde teknolojik olarak modernize edilmektedir. Araçların bir kısmı 2+2 oturma planına sahipken, bir kısmı müşterilerin daha rahat ve konforlu yolculuklar yapabilmesi için “Çayırağası VİP” adı altında 2+1 olarak dizayn edilmiştir. Sektörde uzun yıllardır hizmet veren Çayırağası Turizmin otobüslerinin geneli, müşterilerin daha keyifli, daha konforlu ve daha rahat yolculuklar yapabilmeleri için internet, koltuk arkası ekran, uydu TV yayını, kulaklık, müzik yayını, okuma lambası ve tuvalet hizmetleri ile donatılmıştır. Bunlara ek olarak firma araçları, cep telefonu kullanımına izin veren özel teknolojiler ile donatılarak, yolcuların daha güvenilir yolculuk yapmaları sağlanmıştır. Ayrıca otobüslerin tamamı yolcuların daha konforlu bir şekilde yolculuk yapmaları için tasarlanmış olan, astım ve alerjik rahatsızlıkları önleyen filtre sistemine sahip klimalar ile donatılmıştır. Firmanın tüm seferlerinde yolculara sınırsız sıcak – soğuk içecekler ve tatlı – tuzlu açık büfe ikramlar verilmektedir.

Çayırağası Turizm uygun bilet alma seçenekleri

hizlibilet.com aracılığıyla Çayırağası Turizm ucuz otobüs bileti ve rezervasyon alternatiflerine ulaşmanız ve sefer tarihlerini inceleyerek dilediğinizi seçmeniz mümkündür. Aynı şekilde hizlibilet.com ile farklı seferleri ve bilet fiyatlarını karşılaştırabilir, satın alma işlemlerinizi online olarak hızla ve güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Otobüs Özellikleri

İnternet

Koltuk Ekranı (Uydu)

TV (Genel)

Kulaklık

Müzik Yayını (Koltuk)

Koltuk Ekranı (10 inç)

USB Giriş

Rahat Koltuk

Müzik Yayını (Genel)

Cep Telefonu (Serbest)

Koltuk Ekranı (MIT)

Namaz Vakitlerinde Durur

Okuma Lambası

Radyo (Kişisel)

220 Volt Priz

Koltuk Ekranı (13 inç)

WC

Kahvaltı

Çayırağası Şubeleri
Son Yapılan Yorumlar

ABDULKERİM 25.05.2019

YOLCULUK GÜZELDİ AMA BİRAZ DAHA SERİ OLUNABİLİRDİ ÇOK GEÇ KALDIK.

Çok iyi ama 21.03.2019

Şoför çok iyi mavin için aynısı söylemeyeceğim. Su istiyoruz geç geliyor.

Çayırağası Firması İçin Yorum Yap


Çayırağası

5.00 PUAN

Çok İyi
100.00%
(2)
İyi
0.00%
(0)
Orta
0.00%
(0)
Kötü
0.00%
(0)
Çok Kötü
0.00%
(0)