• kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1989

 • kurucu

  KURUCU

  Hasan Aras

 • genel merkez

  GENEL MERKEZ

  Iğdır

 • telefon

  TELEFON

  0 476 228 69 01

Firma Hakkında

Iğdırlı Turizm, Iğdır merkezli olarak 1989 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Iğdır’dan Türkiye’nin her bölgesine otobüs taşımacılığı yapan firma, ülkenin en doğu noktası olan Iğdır’ı diğer illere bağlayarak yaklaşık 30 yıldır önemli bir faaliyet yürütmektedir. Firma faaliyetlerini yürütürken saygıyı, dürüstlüğü, topluma ve insanlığa görevi, sürekli gelişimi, bilgi çağına uyumu ve beklentileri karşılamayı hedeflemiştir. Iğdırlı Turizm sadece ülke sınırları içinde faaliyette bulunmamakta, özellikle bölgeye yakın olan Nahcivan (Azerbaycan), Tebriz, Tahran, Meşhed, Kum (İran), Halep, Şam (Suriye), Kerbela ve Necef (Irak) merkezlerine de uluslararası yolcu taşımacılığı yapmaktadır. Firma bu potansiyeli değerlendirerek faaliyet alanını sınırların ötesine taşımıştır.

Iğdırlı Turizm Seferleri ve Rotaları

Türkiye ve Azerbaycan arasında Dilucu sınır kapısının açılmasıyla birlikte Nahcivan ile Iğdır arasında düzenli geçişler başlamış ve Iğdırlı Turizm’de bu hatta hizmet veren en önemli firma konumuna gelmiştir. Bu bağlamda Nahcivan’a yolcu yoğunluğuna göre günlük 20 sefere kadar otobüs seferleri gerçekleştirilebilmektedir. Türkiye’nin herhangi bir ilinden Iğdır’a olan seferler imkânlar dâhilinde Nahcivan’a kadar uzatılabilmektedir. Vize işlemleri sınır kapısında kısa sürede halledilebilmektedir. Firma buna ek olarak 15 yıldan fazla bir süredir Türkiye – İran arasında karşılıklı olarak seferler düzenlemektedir. Ayrıca dinsel turizm kapsamında Suriye’nin Halep ve Şam merkezlerine seferler organize edilmekte ve seferler talebe göre gerektiğinde Irak’ın Kerbela ve Necef şehirlerine kadar uzatılabilmektedir. Ancak son dönemlerde bölgedeki güvenlik sorunları nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanabilmektedir.

Firmanın ise ülke içinde birçok noktaya seferi bulunmaktadır. Ankara, Antalya, Amasya, Ağrı, Adana, Balıkesir, Batman, Bayburt, Bolu, Burdur, Bursa, Düzce, Erzurum, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Isparta, İstanbul, İzmir, İzmit, Kahramanmaraş, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Konya, Manisa, Mersin, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Sakarya, Sivas, Samsun, Sinop, Şanlıurfa, Trabzon, Uşak ve Yozgat karşılıklı olarak sefer düzenlenen illerdir. Ayrıca bu güzergâhlarda bulunan birçok ilçe merkezine de karşılıklı olarak seferler düzenlenmektedir.

Firmanın faaliyet gösterdiği toplamda 89 merkez bulunmaktayken, 35 ilde birçok şubesi yer almaktadır.  Firma Iğdır – Ankara arası günde 3 sefer, Iğdır – İstanbul arası ise günde 4 sefer ile karşılıklı olarak hizmet vermektedir. Firmanın en çok sefer düzenlediği merkez ise Erzurum’dur. Iğdır – Erzurum arası günde 10 sefer düzenlenmekteyken, Erzurum – Iğdır arası ise günde 11 sefer yapılmaktadır. Firmanın sefer düzenlediği birçok merkezde servis ile ulaşım hizmeti de bulunmaktadır. Sefer düzenlenen merkezlerdeki servis hizmeti merkeze göre değişkenlik göstermesi nedeniyle bu konu hakkındaki en doğru bilgi bilet satış noktalarından alınabilmektedir. Firma seyahat süresine bağlı olarak seferlerini molalı veya molasız olarak gerçekleştirebilmektedir. Bilet alırken bu hususa dikkat edilmelidir. Ayrıca firmanın sefer sayıları yoğunluğa bağlı olarak arttırabilmektedir.

Iğdırlı Turizm Şubeleri ve Terminalleri

Iğdırlı Turizm'in kendisine ait özel terminali bulunmamaktadır. Ancak seferlerin bulunduğu illerdeki otobüs terminallerinde kendisi için ayrılmış olan peronlarda hizmet vermektedir. Iğdır’da ve ilçelerinde birçok noktada bilet satış ofisi bulunan firmanın, Iğdır dışında sefer düzenlediği birçok noktada da bilet satış ofisi bulunmaktadır. Firmanın kendisine ait internet sitesi bulunmasına rağmen online olarak bilet satış hizmeti bulunmamaktadır.

Iğdırlı Turizm Filosu ve Otobüslerinin Özellikleri

Firma kurulduğu günden bu güne sürekli olarak filosundaki otobüs sayısını arttırırken, bir yandan da çağın gereklerine uygun olarak müşterilere güvenilir ve konforlu bir yolculuk sağlayabilmek için otobüslerini modernize etmiştir. Bu bağlamda firma tercihini Türkiye’de üretilen Mercedes-Benz otobüslerden yana kullanmıştır. Araçların periyodik olarak bakımları da daima yaptırılmaktadır. Iğdırlı Turizm'in filosunda, Ağustos 2010 itibari ile 50 adet Mercedes Travego otobüs bulunmaktadır. Bu otobüslerin birçoğu 2+2 oturma düzenine sahipken, bir kısmı ise 2+1 rahat koltuk düzenine sahiptir. 2+2 oturma düzenine sahip otobüslerde genel TV ve müzik yayını bulunmaktayken, 2+1 oturma düzenine sahip otobüslerde genel TV ve müzik yayınına ek olarak internet bağlantısı, cep telefonu kullanma serbestisi, koltuk ekranı, uydu yayını, USB girişi, priz, kulaklık ve Lig TV üzerinden maç yayını bulunmaktadır. Yolcular koltuk ekranı ve firma tarafından temin edilen kulaklık aracılığıyla ulusal kanalları izleyebilmekte, kendileri için özel seçilmiş olan filmleri seyredilebilmekte, müzikleri dinleyebilmekte ve bu yolla keyifli ve eğlenceli bir yolculuk gerçekleştirmektedir. Ayrıca Iğdırlı Turizmin tüm otobüslerinde ve seferlerinde yolculara sıcak – soğuk içecek ikramı ve tatlı – tuzlu yiyecek ikramı yapılmaktadır.

Bilet satın alma ve rezervasyon alternatifleri

Iğdırlı Turizm ucuz otobüs bileti ve rezervasyon seçeneklerine hizlibilet.com aracılığıyla erişim sağlayabilirsiniz. hizlibilet.com üzerinden bilet almak, fiyatları karşılaştırmak, sefer saatlerini incelemek gibi birçok işlemi yapabilirsiniz.

Otobüs Özellikleri

İnternet

Koltuk Ekranı (Uydu)

TV (Genel)

Kulaklık

Müzik Yayını (Koltuk)

Koltuk Ekranı (10 inç)

USB Giriş

Rahat Koltuk

Müzik Yayını (Genel)

Cep Telefonu (Serbest)

Koltuk Ekranı (MIT)

Namaz Vakitlerinde Durur

Okuma Lambası

Radyo (Kişisel)

220 Volt Priz

Koltuk Ekranı (13 inç)

WC

Kahvaltı

Iğdırlı Turizm Şubeleri
Son Yapılan Yorumlar

kadir gelen 30.05.2019

sivastan ığdıra gitmek için tercih ettim ve ilk defa ığdır turizmle yolculuk yapıyor olacaktım genel anlamda çalışanlar gayet güler yüzlü ve kibardılar.

Iğdırlı Turizm Firması İçin Yorum Yap


Iğdırlı Turizm

5.00 PUAN

Çok İyi
100.00%
(1)
İyi
0.00%
(0)
Orta
0.00%
(0)
Kötü
0.00%
(0)
Çok Kötü
0.00%
(0)