• kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1997

 • kurucu

  KURUCU

  Vedat Karakaş

 • genel merkez

  GENEL MERKEZ

  Maraş

 • telefon

  TELEFON

  444 06 21

Firma Hakkında

Yeni Diyarbakır adından da belli olduğu gibi Diyarbakır merkezli olarak 1997 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Kuruluşundan itibaren kaliteli ve yenilikçi anlayışla ulaşım sektöründe hizmet vermeye devam etmektedir. Müşteri memnuniyetini ve hizmet kalitesini kendisine misyon olarak belirleyen firma Diyarbakır’dan birçok il ve ilçe merkezine seferler düzenlemektedir. Özellikle Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesi’ni ülkenin diğer noktalarına bağlayan faaliyetleri nedeniyle bölgenin sektörde öncü ve belirleyici firmalarından biri haline gelmiştir.

Yeni Diyarbakır Seyahat Seferleri

Yeni Diyarbakır Seyahat, merkezi konumundaki Diyarbakır ilinden toplamda 65 il ve ilçe merkezine seferler düzenlemektedir. Adana, Afyon, Ağrı, Aksaray, Ankara, Antalya, Batman, Bitlis, Bolu, Burdur, Düzce, Gaziantep, Iğdır, Isparta, İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa, İzmir, İzmit, Karaman, Konya, Mersin, Osmaniye, Sakarya, Şanlıurfa, Uşak ve Van firmanın sefer düzenlediği illeri oluşturmaktadır. Bu il merkezlerinin yanı sıra güzergâhlar üzerinde yer alan 38 ilçe merkezine de firma tarafından Diyarbakır üzerinden seferler gerçekleştirilmektedir. Yeni Diyarbakır Seyahat, Diyarbakır – Ankara ve Diyarbakır – İstanbul arası karşılıklı olarak günde iki sefer düzenlerken, en yoğun şekilde sefer düzenledikleri il merkezi ise günde 6 seferle Gaziantep’tir. Gaziantep ilinden Diyarbakır’a ise günde 7 sefer organize edilmektedir. Firma tarafından Adana, Bitlis, Osmaniye ve Şanlıurfa illerine ise günde 4 sefer gerçekleştirilmektedir. Firma en uzun seferini ise yaklaşık 22 saat ile İzmir iline yapmaktadır. Bu ile karşılıklı olarak Diyarbakır’dan günde bir sefer organize edilmektedir. Firma talep yoğunluğuna bağlı olarak gerektiği durumlarda tüm destinasyonlarındaki sefer sayılarını arttırabilmektedir. Firma seferlerinin büyük çoğunluğu molalı şekilde gerçekleştirilmektedir.

Yeni Diyarbakır Seyahat Şubeleri ve Terminalleri

Firmanın ülkenin birçok noktasında şubesi bulunmaktadır. Merkezi olan Diyarbakır ve ilçeleri dışında firmanın Ankara, Adana, Antalya, Ağrı, Batman, Bitlis, Burdur, Gaziantep, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Konya, Mersin, Osmaniye, Şanlıurfa, Düzce, Aksaray ve Uşak il merkezlerinde şubeleri bulunmaktadır. Firmanın ayrıca güzergâhı üzerinde bulunan ve sefer düzenlediği ilçe merkezlerinde de şubeleri yer almaktadır.

Firmanın kendisine ait özel terminali bulunmamaktadır. Ancak seyahat düzenlediği tüm il ve ilçe merkezlerindeki otogarlarda kendisi için ayrılmış olan peronlarda hizmet vermektedir. Firmanın sefer düzenlediği merkezlerde bilet satış ofislerinin bulunmasının yanı sıra firma online olarak bilet satış hizmeti de sağlamaktadır.

Yeni Diyarbakır Seyahat Araçlarının Özellikleri

Yeni Diyarbakır Seyahat bünyesinde 18 adet son model Mercedes Travego otobüsler yer almaktadır. Araçların ortalama yaşı ikidir. Bu araçların periyodik olarak bakımları yaptırılmakta ve araçlar günün koşulları doğrultusunda modernize edilmektedir. Yeni Diyarbakır Seyahat otobüslerinin tamamı geniş bagaj hacimli, klimalı, teknolojik donanım ve ekipmanlara sahip olarak müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktadır. Kurumsal bir firma olarak tüm araç filosunda aynı kalite ve aynı konforu sunmak ve standartı yakalamak amaçlanmış ve bu konuda özenle çalışılmıştır. Firmanın tüm seferleri hız sınırları içinde yolcu güvenliği ön planda tutularak, deneyimli personeller tarafından gerçekleştirilmektedir. Otobüslerin bir kısmı 2+2 oturma düzenine sahipken, bir kısmı da 2+1 şeklinde dizayn edilmiştir. Koltuk aralıkları normalden biraz daha geniş tutularak müşterilerin rahat bir yolculuk yapmaları hedeflenmiştir. Ayrıca firma otobüslerinin genelinde koltuk arkası 10 inç geniş ekran, uydu TV yayını, internet, kulaklık, müzik yayını, USB giriş, priz ve okuma lambası bulunmaktadır. Firma bu yolla müşterilerin rahat, keyifli ve eğlenceli bir yolculuk geçirmelerini hedeflemiştir.

Firmanın otobüsleri seyahat sırasında cep telefonu kullanımına izin verecek şekilde teknolojik ekipmanlarla donatılmıştır. Buna ek olarak firmanın tüm otobüsleri namaz vakitlerinde durmaktadır. Firma bu hassasiyeti ile müşteri memnuniyetini artırmayı hedeflemiştir. Ayrıca Yeni Diyarbakır Seyahat’in tüm otobüslerinde ve seferlerinde yolculara sınırsız sıcak – soğuk içecek ikramı ve tatlı – tuzlu yiyecek ikramı yapılmaktadır. Firma yiyecek ve içecek ikramının yanı sıra seyahat sırasında yolcularına günlük gazete hizmeti de vermektedir. Firma yolcularına şehir içi servis imkânı da sağlamaktadır. Ancak bu konu hakkındaki en güncel ve net bilgi şubelerden öğrenilmelidir. Yeni Diyarbakır Seyahat’in tüm seferlerinde her yolcu için 30 kilo ve iki bagaj sınırlaması bulunmaktadır.

Yeni Diyarbakır Seyahat ucuz bilet ve rezervasyon olanakları

Yeni Diyarbakır Seyahat otobüs bileti satın almada sağladığı kolaylıklar ile de rakipleri arasından sıyrılıyor. hizlibilet.com aracılığıyla yaptığınız rezervasyon işlemlerini kolayca ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmeniz

Otobüs Özellikleri

İnternet

Koltuk Ekranı (Uydu)

TV (Genel)

Kulaklık

Müzik Yayını (Koltuk)

Koltuk Ekranı (10 inç)

USB Giriş

Rahat Koltuk

Müzik Yayını (Genel)

Cep Telefonu (Serbest)

Koltuk Ekranı (MIT)

Namaz Vakitlerinde Durur

Okuma Lambası

Radyo (Kişisel)

220 Volt Priz

Koltuk Ekranı (13 inç)

WC

Kahvaltı

Yeni Diyarbakır Şubeleri
Son Yapılan Yorumlar

isa 29.05.2019

yeni diyarbakır bilet fiyatı uygun araçları çok temiz ve yeni araclar sadece uzun yollarda kek 1/2 defa veriyorlar servisi biraz daha artırısanız iyi olur

dodan 29.05.2019

gerçekten yeni diyarbakır firması hem uygun hem de hizmette harikalar muavinden ne istediysek getirdi tebrikler böyle devam

Yeni Diyarbakır Firması İçin Yorum Yap


Yeni Diyarbakır

5.00 PUAN

Çok İyi
100.00%
(2)
İyi
0.00%
(0)
Orta
0.00%
(0)
Kötü
0.00%
(0)
Çok Kötü
0.00%
(0)