• kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1992

 • kurucu

  KURUCU

  Mahmut Hayri İSLAM

 • genel merkez

  GENEL MERKEZ

  Rize

 • telefon

  TELEFON

  0 464 444 00 53

Firma Hakkında

Lüks Karadeniz, 1992 yılında Rize merkezli olarak Mahmut Hayri İslam tarafından kurulmuştur. Türkiye’nin en yeni araç filolarından birine sahip olan Lüks Karadeniz, Artvin, Rize, Trabzon ve Samsun illerini merkez alarak, ülke genelinde hizmet vermektedir. Kurulduğu ilk yıllarda bölgesel olarak faaliyet gösteren firma, günümüzde Türkiye’nin birçok iline sefer düzenlemesinin yanı sıra faaliyetlerini sadece Karadeniz ve ülkemiz ile sınırlı tutmamış, Gürcistan’ın Batum ve Tiflis şehirlerine de seferler düzenleyerek faaliyet alanını bir hayli genişletmiştir. Gürcistan ile karşılıklı olarak vizelerin kaldırılması ve sınırda kimlik ile kısa sürede giriş yapılabilmesi de son yıllarda bu rotayı Karadeniz’in muhteşem manzarası eşliğinde Gürcistan’ı keşfetmek isteyen maceraperestler için daha popüler hale getirmiştir.

Lüks Karadeniz Seferleri ve Rotaları

Lüks Karadeniz firması, daha çok Karadeniz illerinde faaliyette bulunuyormuş gibi görünse de birçok merkeze seferleri bulunmaktadır. Rize, Trabzon, Artvin, Samsun, İzmir, Antalya, Burdur, Isparta, Afyon, Bursa, Manisa, Yalova, İzmit, Adapazarı, Düzce, Ordu, Bolu, İstanbul, Konya, Aksaray, Nevşehir, Kayseri, Uşak, Çorum, Amasya, Giresun, Kırıkkale, Yozgat ve Ankara firmanın sefer düzenlediği illerdir. Firmanın bu seferleri sırasında Gürcistan sınırları içinde yer alan Gori, Haşuri, Zestafoni, Kutaisi, Samtedia, Supsa ve Kobiletti merkezleri de yolcu olması halinde durak noktası olabilmektedir. Ayrıca firma, Batum ve Tiflis’e turlar dâhilinde seferler de organize etmektedir.

Lüks Karadeniz Şubeleri ve Terminalleri

Firmanın seyahat düzenlediği tüm il merkezlerinde ve güzergâhlar üzerinde bulunan ilçe merkezlerinde bilet satış ofisleri de bulunmaktadır. Lüks Karadeniz firmasının ülke genelinde toplamda 99 noktada bilet satış ofisi yer almaktadır. Buna ek olarak firmanın Gürcistan’da 8 noktada bilet satış ofisi bulunmaktadır. Firma, bilet satış noktaları dışında internet üzerinden online olarak bilet satış hizmeti de vermektedir. otobüs bileti satış noktalarının sayısından da anlaşılacağı üzere Lüks Karadeniz firması, bölgesel bir firma gibi gözükmesine rağmen Karadeniz bölgesi dışında Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Marmara bölgesinde yer alan birçok noktaya da her gün molalı şekilde seferler organize etmektedir.

Lüks Karadeniz’in kendisine ait olan özel bir terminali bulunmamaktadır. Ancak seferlerin bulunduğu illerdeki otobüse terminallerinde kendisi için ayrılmış olan peronlarda hizmet vermektedir. Firma, seyahatleri sırasında güzergâhına göre genellikle aynı dinlenme tesislerinde mola vermektedir. Kaynaşlı Akabe Dinlenme Tesisleri, Osmancık Asya Dinlenme Tesisleri, Yozgat Çoşkunlar Dinlenme Tesisleri, Gülyalı Hüsem Park Dinlenme Tesisleri, Afyon Kolaylı Dinlenme Tesisleri ve Sungurlu Dağ Dinlenme Tesisleri seferler sırasında firmanın mola verdiği noktalardan bazılarıdır.

Lüks Karadeniz Filosu ve Otobüslerinin Özellikleri

Lüks Karadeniz, faaliyet alanının genişliğinin yanı sıra sürekli olarak yenilenen modern teknolojiler ile donatılmış ülkemizin en genç otobüs filoları ve profesyonel ve güler yüzlü personeli ile kaliteli ve güvenilir hizmet vermektedir. Uzun yıllardır sektörde faaliyette bulunan firmada rahatlık ve konfor ön plandadır. Firma internet sitesi üzerinden sefer numarası ya da araç plakası sorgulaması yaptırarak yolcunun ve otobüsün o anda nerede olduğunu gösteren bir hizmeti de müşterilerine sağlamaktadır. Bu yolcular ve yolcu yakınları için oldukça yenilikçi ve kullanışlı bir uygulama olmasının yanı sıra herkesin ulaşabileceği yolcu takip sistemi ile yolcuların kendilerini çok daha güvende hissetmesini sağlamaktadır. Firma araçları 2+2 ve “VIP Lounge” adıyla 2+1 rahat oturma planına göre dizayn edilmiştir. Lüks Karadeniz firmasının tüm otobüslerinde TV yayını, müzik yayını, radyo yayını, sinema, 220 Volt priz, wireless, petline koltuk, geniş koltuk mesafesi, cep telefonu kiti, kahve makinesi ve GPS takip sistemi bulunmaktadır. Bunlara ek olarak VIP Lounge araçlarında ve diğer bazı araçlarında 10 inç full HD kalitede koltuk arkası dokunmatik ekran, USB Giriş, kulaklık, okuma lambası, günlük gazete, aylık dergi hizmeti de bulunmaktadır.

Firma, ayrıca yolcularına sunduğu Club Card uygulaması ile her seyahatte %7 Lüks Bonus puan kazanma ve biriken puanlarla ücretsiz seyahat etme şansı sağlamaktadır. Lüks Karadeniz, yolcularına sunduğu ayrıcalıklar ile Karadeniz’in benzersiz manzaraları eşliğinde seyahatlerin daha konforlu ve keyifli bir şekilde geçmesini ve yolcuların kendilerini evlerinde hissetmesini hedeflemiştir. Güvenli yolculuğu temel alan firmanın otobüslerinin tamamında bilgisayar kontrollü hız sabitleyici bulunmaktadır. Ayrıca otobüslerin tamamı yolcuların daha konforlu bir şekilde yolculuk yapmaları için tasarlanmış olan, astım ve alerjik rahatsızlıkları önleyen filtre sistemine sahip klimalar ile donatılmıştır. Firmanın tüm seferlerinde sıcak – soğuk içecekler ve tatlı – tuzlu sınırsız açık büfe ikramlar verilmektedir. Lüks Karadeniz firmasının kendine ait Türkçe, İngilizce ve Gürcüce dillerinde yayın yapan bir internet sitesinin bulunmasının yanı sıra yine kendine ait uygulamaları da bulunmaktadır. Alınan bir bilet sefer saatinden en az 24 saat öncesine kadar açığa alınabildiği gibi firma tarafından iptal de edilebilmektedir.

Otobüs Özellikleri

İnternet

Koltuk Ekranı (Uydu)

TV (Genel)

Kulaklık

Müzik Yayını (Koltuk)

Koltuk Ekranı (10 inç)

USB Giriş

Rahat Koltuk

Müzik Yayını (Genel)

Cep Telefonu (Serbest)

Koltuk Ekranı (MIT)

Namaz Vakitlerinde Durur

Okuma Lambası

Radyo (Kişisel)

220 Volt Priz

Koltuk Ekranı (13 inç)

WC

Kahvaltı

Lüks Karadeniz Seferleri

Lüks Karadeniz Şubeleri
Son Yapılan Yorumlar

Md 10.07.2019

İlk defa yolculuk yapıcam nasipse ama hiç iyi yorumlar okumadım yetkililer okumuyormu acaba

VEYSEL DÜZ 31.05.2019

lükd kararedeniz ile orduya yolculuk ettim araçlar idare eder hizmet pek iyi değil ikramlar biraz daha fazla olabilrdi

Lüks Karadeniz Firması İçin Yorum Yap


Lüks Karadeniz

5.00 PUAN

Çok İyi
100.00%
(2)
İyi
0.00%
(0)
Orta
0.00%
(0)
Kötü
0.00%
(0)
Çok Kötü
0.00%
(0)