• kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1992

 • kurucu

  KURUCU

  Galip Öztürk

 • genel merkez

  GENEL MERKEZ

  İstanbul

 • telefon

  TELEFON

  444 34 55

Firma Hakkında

Türkiye çapında faaliyet gösteren en yaygın ulaşım şirketlerinden biri olan Metro Turizm, büyük filosu ve yoğun sefer tarifeleriyle bilet ihtiyaçlarınızı istediğiniz biçimde karşılıyor. Türkiye'nin en geniş servis ağına sahip, en çok kullanılan firması olarak bilinen Metro Turizm, ucuz bilet avantajının yanı sıra, üstün hizmet kalitesi ile de göz dolduruyor.

 

Sürekli artan müşteri sayısı, 20 bini aşkın çalışanı ile müşteri memnuniyetini esas alan Metro Turizm, yılda 20 milyona yakın yolcu taşıyor. Firma, şehir içi servisleri ile misafirlerini yolculuk öncesi ve sonrası şehir içlerinde de yalnız bırakmıyor. Misafirlerini mümkün olabilen en yakın noktalardan alarak, yine en yakın noktalardaki güzergâhlara bırakıyor.

 

Konforuyla tercih ediliyor

Metro Turizm rezervasyon kolaylığı ile de tercih edilen bir firma. Tercih nedenleri arasında istenilen rotalara, istenilen saatlerde araç sağlıyor olmaları da bulunuyor. Farklı seçenekler içeren otobüslerinin rahatlığı, servis kalitesi de tercih edilmesinde etkili oluyor. Acentelerinin yaygınlığı, şehir içi servislerinin sağladığı rahatlık da önemli etkenler. Ayrıca yolcuların kolayca erişebildiği, konforu yolcunun ayağına getiren bir firma olması da Metro Turizm'i popüler ve beğenilen bir otobüs şirketi yapıyor.

Aklınızda neresi varsa

Metro Turizm 1992'de Ankara-İstanbul arasında iki otobüs ile başladığı hizmetlerini bugün Türkiye'nin hemen hemen tüm kentlerini içerecek bir zenginliğe ulaştırdı. "Aklınızda neresi varsa oraya Metro var" sloganının hakkını vererek, kara yolu taşımacılığında oldukça yaygın ve sevilen bir marka hâline gelmeyi başardı. Türkiye'de akla gelebilecek tüm kentlere ve güzergâhlara ihtiyaç duyulan sıklıkta Metro Turizm seferleri en uygun fiyatlarla kolayca bulunabiliyor. Firmanın, Türkiye'nin hemen her ilçesinde acentesi bulunuyor.

Genç ve konforlu bir filo

Yüksek araç sayısıyla birlikte, oldukça genç araçlardan oluşan Metro Turizm filosu kendini sürekli yenilemeyi başarıyor. En kaliteli otobüs markalarının ürettiği en rahat otobüslerinin yer aldığı filosunda 2+2 klasik otobüsler olduğu gibi, 2+1 rahat otobüsler ile çift katlı otobüsler de yer alıyor. Araç filosundaki otobüsler teknik özellikleri ile her türlü konforu sağlayacak biçimde tasarlanmış, en yeni teknolojilerle zenginleştirilmiş özelliklere sahip.

Yolculuklarda yüksek hizmet kalitesi

Araçların tipi, koltuk düzeni, uzunluğu, genişliği, iç yüksekliği, bagaj hacmi farklı olsa da, ortak noktaları yüksek konforu. Otobüs yolculukları boyunca misafirlerinin ihtiyaçlarını karşılayacak servisler sunan Metro Turizm, seferleri boyunca ortalama üç kez ücretsiz yiyecek ve içecek servisi sunuyor. Koltukların önündeki dokunmatik ekranlar isteyenin müzik dinleyebileceği, isteyenin film, isteyenin televizyon izleyeceği biçimde tasarlanmış. Otobüslerde telefonlarınızı kolaylıkla şarj etmeniz de mümkün oluyor. Yolculuklar süresinde yolcular için Wi-Fi hizmeti de veriliyor.

Terminaller, dinlenme tesisleri

Metro Turizm, seferleri sırasında sunduğu hizmetin yanı sıra, ülke geneline yayılmış terminallerinde de üstün hizmet kalitesini yakalıyor. Metro Turizm, bazıları kendi imzasını taşıyan dinlenme tesisleriyle mutlu bir yolculuk için gereken her türlü dinlenme fırsatını sunuyor, yolcuların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılıyor. Gerek otobüsün içinde, gerekse molalarda sunulan hizmetler ile ev konforunda seyahat sağlanmış oluyor.

"Yolcum Nerede" özelliği ile bir otobüsün nerede olduğunu anlık olarak harita üzerinde görmek mümkün olabiliyor. Metro Life dergisi de otobüslerde yolcuları bekleyen güzelliklerden biri. Aylık yayınlanan dergi, turizm rotalarından tarihi güzelliklere pek çok bilgiyi okurlarıyla paylaşıyor. Metro yolcuları yolculukları sırasında bu dergiyi ücretsiz olarak takip edebiliyor.

Uygun fiyata üstün kalite

Metro Turizm seferleri en kaliteli hizmeti en uygun fiyatlarla müşterilerine sunarken, hatırlatma mesajları ile olası aksiliklerin önüne geçiyor. Başarılı kurgulanmış ücretsiz servis sistemi yolcuları otobüslerine kusursuz biçimde yetiştiriyor. Bilet satın alındıktan sonra tüm işlemler kolayca halledilerek; bagaj, servis gibi konularda müşterilere her türlü kolaylık sağlanıyor.

Metro Turizm ucuz otobüs bileti seçenekleri online olarak hizlibilet.com'da yer alıyor ve Metro Turizm seferleri için özel indirimlere ulaşmak da mümkün olabiliyor. Metro Turizm rezervasyon seçenekleri de hizlibilet.com'da bulunuyor. Müşterilere ihtiyaç olduğunda iptal edebilme ya da tarih değiştirebilme gibi seçenekler de sunulabiliyor.

Otobüs Özellikleri

İnternet

Koltuk Ekranı (Uydu)

TV (Genel)

Kulaklık

Müzik Yayını (Koltuk)

Koltuk Ekranı (10 inç)

USB Giriş

Rahat Koltuk

Müzik Yayını (Genel)

Cep Telefonu (Serbest)

Koltuk Ekranı (MIT)

Namaz Vakitlerinde Durur

Okuma Lambası

Radyo (Kişisel)

220 Volt Priz

Koltuk Ekranı (13 inç)

WC

Kahvaltı

Metro Turizm Şubeleri
Son Yapılan Yorumlar

selin 30.05.2019

metro ile istanbulla idare ederdi ne çok ne çok kötü orta

ege 30.05.2019

metro ile yolculuk yaptım hiç memnun kalmadım ikramlar kötü muavinler kötü herşey kötü ya

Mehmer Yakın 18.03.2019

Metro hakkındaki kötü yorumlara aldırmayın gerçektende ben bir problem görmedim. gayet hızlı ve huzurlu yolculuk yaptım

Abdullah 29.05.2018

Metro turizm hakkında sürekli kötü şeyler söylüyorlar. Ama metroyu takdir etmek lazım. Çünkü tüm türkiyeye sefer düzenliyor.

Metro Turizm Firması İçin Yorum Yap


Metro Turizm

3.50 PUAN

Çok İyi
50.00%
(2)
İyi
0.00%
(0)
Orta
25.00%
(1)
Kötü
0.00%
(0)
Çok Kötü
25.00%
(1)