• kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1982

 • kurucu

  KURUCU

  Veysel Aksöz

 • genel merkez

  GENEL MERKEZ

  Amasya

 • telefon

  TELEFON

  0 358 444 00 18

Firma Hakkında

Mis Amasya Tur, Amasya merkezli olarak 1982 yılında “Amasya Tur” adıyla bir otobüs ile seferlerine başlamıştır. Firma sahipleri kuruluşundan sonra yedi ay gibi kısa bir sürede otobüs sayısını 13’e yükseltmiş ve bu sektörde iddialı olduklarını göstermişlerdir. 1990 yılında ise firma “MİSTUR” firmasını da bünyesine katarak “Mis Amasya Tur” olarak yoluna devam etmiştir. Firmanın merkezi konumundaki Amasya, özellikle Orta Karadeniz ve İç Anadolu Bölgesini birbirine bağlayan kavşak niteliği taşıdığından birçok ulaşım bu il üzerinden gerçekleştirilmektedir. Merkezinin bu konumunu kendisi için bir avantaja çeviren Mis Amasya Tur, uzun yıllardır ülkemizin birçok noktasına deneyimli, güler yüzlü ve eğitimli personeli ile seferler düzenlemektedir.

Mis Amasya Tur Seferleri

Mis Amasya Tur’un, Amasya merkezli olarak Ankara, Adana, Afyon, Burdur, Antalya, Balıkesir, Batman, Bursa, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Isparta, İstanbul, İzmir, İzmit, Malatya, Mersin, Niğde, Sakarya, Siirt, Sivas, Uşak, Çorum, Kırıkkale, Samsun, Tokat ve Yozgat illerine seferleri bulunmaktadır. Ayrıca firmanın sefer güzergâhları arasında yer alan Delice, Gömü, Gümüşhacıköy, Kurtalan, Merzifon, Osmancık, Göynücek, Suluova, Tosya, Turhal, Yıldızeli, Alanya, Bismil, Bozüyük, Ergani, Gebze, Havza, İnegöl, Kavak, Manavgat, Mustafa Kemal, Salihli, Sandıklı, Serik, Side, Sungurlu, Susurluk, Tarsus ve Turgutlu ilçelerine de seyahatleri bulunmaktadır.

Mis Amasya Tur Şubeleri ve Terminalleri

Mis Amasya Tur’un birçoğu sefer düzenlediği merkezlerde olmak üzere ülke genelinde 80 noktada bilet satış ofisleri bulunmaktayken, toplamda 320 çalışan ile müşterilerine hizmet vermektedir. Buna ek olarak firmanın internet üzerinden online bilet satış hizmeti de bulunmaktadır. Firmanın, alınan biletin sefer saatinden en az 24 saat öncesine kadar açığa alma ve iptal edebilme imkânı bulunmaktadır. Ancak bu ve benzeri işlemler için bilet satış ofislerine başvurulmalıdır. Firmanın yolculuk sonrası il ve ilçe merkezlerinde servis imkânı da bulunmaktadır. Mis Amasya Tur seferlerini molalı veya molasız olarak gerçekleştirebilmektedir.

Mis Amasya Turun kendine ait özel terminali ve dinlenme tesisleri bulunmamaktadır. Ancak seferlerin bulunduğu illerdeki otobüse terminallerinde kendisi için ayrılmış olan peronlarda hizmet vermektedir. Firma seyahatleri sırasında Sungurlu Ocaklı Dinlenme Tesisleri, Sivrihisar Başkent Dinlenme Tesisleri, Kula STR Dinlenme Tesisleri, Ilgaz Doğruyol Dinlenme Tesisleri, Düzce Bozbey Dinlenme Tesisleri, Malatya Kocalar Dinlenme Tesisleri ve Sivas Taşlı Dere Dinlenme Tesislerinde mola vermektedir.

Mis Amasya Tur Filosunun Özellikleri

Mis Amasya Tur bölgenin en genç otobüs filosuna sahiptir. Bünyesinde bir kısmı kiralık olan 2016 model 20 adet “Mercedes Travego” marka otobüs bulundurmaktadır. Firma araçları, müşterilere güvenilir ve konforlu bir yolculuk sağlayabilmek için gelişen teknolojiye uygun şekilde modernize edilmiştir. Firmanın tüm araçlarında ve tüm seferlerinde yasal hız sınırlaması uygulaması doğrultusunda seyahatler gerçekleştirilmektedir. Araçların periyodik olarak bakımları da daima yaptırılmaktadır. Otobüslerin bir kısmı 2+2 oturma düzenine sahipken, bir kısmı da yolcuların daha rahat yolculuk yapmaları için dizayn edilmiş olan 2+1 koltuk düzenine sahiptir. 2+1 araçlarda koltuk aralıkları normalden biraz daha geniş tutularak müşterilerin daha rahat bir yolculuk yapmaları hedeflenmiştir. Araçların tamamında kablosuz internet, radyo yayını, müzik yayını, 220 volt priz, cep telefonu kullanma serbestisi, kulaklık, okuma lambası, USB giriş ve kişisel olarak TV izlenebilen, müzik dinlenebilen koltuk arkası ekranlar bulunmaktadır. Firmanın tüm araçlarında yolculara seyahat boyunca sınırsız sıcak – soğuk içecek ve en çok tercih edilen markaların tatlı – tuzlu yiyecekleri servis edilmektedir. Seyahatlerin tamamında yolculara kişi başına 30 kilo bagaj sınırlaması getirilmiştir. Bu sınırlamaya uymayan bagajların araçlara alınmama durumu söz konusu olabilmektedir.

Mis Amasya Tur ucuz otobüs bileti ve kolay rezervasyon seçeneklerine hizlibilet.com sitesi ile ulaşabilirsiniz.

Otobüs Özellikleri

İnternet

Koltuk Ekranı (Uydu)

TV (Genel)

Kulaklık

Müzik Yayını (Koltuk)

Koltuk Ekranı (10 inç)

USB Giriş

Rahat Koltuk

Müzik Yayını (Genel)

Cep Telefonu (Serbest)

Koltuk Ekranı (MIT)

Namaz Vakitlerinde Durur

Okuma Lambası

Radyo (Kişisel)

220 Volt Priz

Koltuk Ekranı (13 inç)

WC

Kahvaltı

Mis Amasya Seferleri

Mis Amasya Şubeleri
Son Yapılan Yorumlar

barış 30.05.2019

mis amasya araclar temiz güzel ikramlar iyi değil di hizmetti beğenmedim

Mis Amasya Firması İçin Yorum Yap


Mis Amasya

3.00 PUAN

Çok İyi
0.00%
(0)
İyi
0.00%
(0)
Orta
100.00%
(1)
Kötü
0.00%
(0)
Çok Kötü
0.00%
(0)