• kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1995

 • kurucu

  KURUCU

  Yahya Yabancı

 • genel merkez

  GENEL MERKEZ

  Maraş

 • telefon

  TELEFON

  0326 227 08 10

Firma Hakkında

Hatay Nur Seyahat, 1995 yılında “Huzur ve Güvenin İsmi” sloganıyla, Yahya Yabancı, Ferit Kör ve Ali Kör tarafından kurularak Hatay merkezli olarak faaliyete başlamıştır. Kurulduğu ilk yıllarda bölgesel olarak faaliyet gösteren firma, günümüzde Türkiye’nin birçok iline sefer düzenlemesinin yanı sıra faaliyetlerini sadece ülkemiz ile sınırlı tutmamış, Halep, Şam ve Suudi Arabistan’ın bütün şehirlerine her gün seferler düzenleyerek faaliyet alanını bir hayli genişletmiştir. Bunun yanında Yemen ve Sudan’da da otobüs işletmeciliği faaliyetlerine başlamıştır. Ayrıca firma tarafından Van Gölü, Tuncelililer ve Öz Sivas firmalarının bilet satışı da yapılmaktadır. Hatay Nur Seyahat bölgenin olduğu kadar ülkenin de en kurumsal otobüs firmalarından biri olma yolunda hızla ilerlemektedir. Firmanın merkezi olan Hatay’dan yedi il merkezine düzenli olarak seferler yapılmaktadır.

Hatay Nur Seyahat Seferleri ve Rotaları

Hatay Nur Seyahat, faaliyet alanının genişliğinin yanı sıra sürekli olarak yenilenen modern teknolojiler ile donatılmış otobüs filoları ve profesyonel ve güler yüzlü personeli ile kaliteli ve güvenilir hizmet vermektedir. Bu kapsamda firmanın Adana, Antalya, Ceyhan, İskenderun, Kütahya, Afyon, Aydın, Çanakkale, İstanbul, Payas, Alanya, Bodrum, Denizli, İzmir, Tarsus, Ankara, Bursa, Hatay ve Konya olmak üzere 19 merkezde şubesi bulunmaktadır. Firmanın özellikle İç Anadolu, Ege, Akdeniz ve Marmara bölgesinin hemen hemen her noktasına seferi bulunmakla beraber en yoğun şekilde kullanılan seferleri Hatay – Ankara, Hatay – İzmir, Hatay – İstanbul, Hatay - Adana, Ankara – Adana, Hatay – Antalya, Ankara – Dörtyol ve Adana – İskenderun merkezlerine karşılıklı olarak yapılan seferlerdir. Bunun yanında ayrıca firmanın Çanakkale, Bursa, Denizli, Aydın, Afyon, Kütahya, Mersin, Konya, Isparta, Uşak, Düzce, Bolu, İzmit ve Adapazarı illerine seferleri de bulunmaktadır. Firma, Hatay’dan diğer illere günde bir ya da iki kez, molalı veya molasız olarak sefer düzenlemektedir. Firmanın sefer düzenlediği merkezlerde bilet satış noktalarının olmasının yanı sıra internet üzerinden online olarak bilet satış hizmeti de verilmektedir. Alınan bir bilet sefer saatinden en az 24 saat öncesine kadar açığa alınabildiği gibi firma tarafından iptalde edilebilmektedir. Hatay Nur Seyahat sefer düzenlediği birçok merkezde yolcularına servis imkânı da sağlamaktadır. Zamana ve sefer düzenlenen merkeze göre değişkenlik gösterebilen servis hizmeti hakkındaki en doğru bilgiler ise şubelerden öğrenilebilmektedir. Firma, seyahatlerini molalı veya molasız olarak gerçekleştirebilmektedir. Bilet alırken bu hususa dikkat edilmelidir. Ayrıca firmanın sefer sayıları yoğunluğa bağlı olarak arttırabilmektedir.

Hatay Nur Seyahat Otobüslerinin Özellikleri

Firmanın filosunda ortalama yaşları 5 olan 17 otobüs bulunmaktadır. Firma araçları, müşterilere güvenilir ve konforlu bir yolculuk sağlayabilmek için gelişen teknolojiye uygun şekilde modernize edilmiştir. Araçların periyodik olarak bakımları da daima yaptırılmaktadır. Bu otobüslerin bir kısmı 2+1 bir kısmı da 2+2 koltuk dizaynına sahiptir. Otobüslerin tamamında kablosuz internet, uydu TV, sinema, müzik ve radyo yayını bulunmaktadır. Bu yayınlar üzerinden yolcuların daha keyifli ve eğlenceli bir seyahat yapmaları hedeflenmiştir. Bunun yanında bazı otobüslerde dokunmatik etkileşimli koltuk arkası geniş ekran, USB bağlantısı, okuma lambası, priz ve tuvalet hizmeti de yer almaktadır. Ayrıca İstanbul ve Bodrum seferlerini gerçekleştiren otobüslerde bu özelliklere ek olarak Lig Tv üzerinden maç yayını hizmeti de verilmektedir. Güvenli yolculuğu temel alan firmanın otobüslerinin tamamında bilgisayar kontrollü hız sabitleyici bulunmaktadır. Ayrıca otobüslerin tamamı yolcuların daha konforlu bir şekilde yolculuk yapmaları için tasarlanmış olan, astım ve alerjik rahatsızlıkları önleyen filtre sistemine sahip klimalar ile donatılmıştır. Firmanın tüm seferlerinde sıcak – soğuk içecekler ve tatlı – tuzlu sınırsız açık büfe ikramlar verilmektedir. Firmanın kendine ait bir internet sitesinin bulunmasının yanı sıra yine kendine ait “Google Play ve App Store” uygulamaları da bulunmaktadır.

Hatay Nur Seyahat Terminalleri ve Şubeleri

Hatay Nur Seyahat’in kendisine ait olan özel bir terminali bulunmamaktadır. Ancak seferlerin bulunduğu illerdeki otobüse terminallerinde kendisi için ayrılmış olan peronlarda hizmet vermektedir. Firma, seyahatleri sırasında güzergâhına göre genellikle aynı dinlenme tesislerinde mola vermektedir. Pozantı’daki Akün Dinlenme Tesisleri, Aksaray’daki Hanifi Yılmaz Dinlenme Tesisleri, Dazkırı’daki Kaptan Dinlenme Tesisleri, Akşehir’deki Özkan Dinlenme Tesisleri, Manisa Kula’daki STR Dinlenme Tesisleri, Şereflikoçhisar’daki Başkent Mola Park Dinlenme Tesisleri ve Kaynaşlı’daki Türsan Dinlenme Tesisleri Hatay Nur Seyahat’in seferler sırasında mola vermek için durduğu en uğrak noktalardır.

Hatay Nur Seyahat Ucuz Bilet İmkanları

Üstün kalite hizmeti, kabul edilebilir fiyatlarla sunma iddiası bulunan Hatay Nur Seyahat ucuz otobüs biletleri için hizlibilet.com üzerinden rezervasyon ve bilet alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Otobüs Özellikleri

İnternet

Koltuk Ekranı (Uydu)

TV (Genel)

Kulaklık

Müzik Yayını (Koltuk)

Koltuk Ekranı (10 inç)

USB Giriş

Rahat Koltuk

Müzik Yayını (Genel)

Cep Telefonu (Serbest)

Koltuk Ekranı (MIT)

Namaz Vakitlerinde Durur

Okuma Lambası

Radyo (Kişisel)

220 Volt Priz

Koltuk Ekranı (13 inç)

WC

Kahvaltı

Hatay Nur Seyahat Şubeleri
Son Yapılan Yorumlar

kader 30.05.2019

Mola verilen yerlerin temizliği dışında her şey oldukça iyiydi.belkide daha temiz yerler mola için tercih edilebilir yada bu yerlerin daha temiz olması sağlanabilir Teşekkürler

Hatay Nur Seyahat Firması İçin Yorum Yap


Hatay Nur Seyahat

5.00 PUAN

Çok İyi
100.00%
(1)
İyi
0.00%
(0)
Orta
0.00%
(0)
Kötü
0.00%
(0)
Çok Kötü
0.00%
(0)