Esenler Otogarı

 • şehir

  ŞEHİR

  İstanbul

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1994

 • adres

  ADRES

  Altıntepsi Mh. Akpınar Cad. Bayrampaşa/İstanbul
  MERKEZE UZAKLIK : 10 km

 • telefon

  TELEFON

  (0212) 658 05 05

Esenler Otogarı Kalkışlı Otobüs Seferleri

Esenler Otogarı Otobüs Firmaları

Esenler Otogarı Hakkında Bilgi

İstanbul'un en büyük otogarıdır, hem yurt içi hem yurtdışı seferleri ile günlük yüz binlerce kişiyi ağırlar, 168 perona ve 168 yazıhaneye sahiptir. Türkiye'nin en büyük otogarıdır. 1980 yılında Topkapı'da bulunun otogarın yetmemesi ile yapılması gündeme gelmiş 87 yılında yapımına başlamış ve 94 yılında hizmete açılmıştır. Bayrampaşa ilçesi sınırlarındadır, fakat ismini yakın çevresinde bulunan Esenlerden almış otobüs terminalidir. İçerisinde ulaşım servisle sağlanmaktadır, peronlar arası mesafe uzaktır. Bu otogardan sınır komşumuz olan ülkelere sefer yapmak mümkündür.

Avrupa'nın en büyük otogarı ve dünyanın en büyük 3. otogarı unvanlarına sahiptir. Yeni adı 15 Temmuz demokrasi otogarı olarak belirlenmiştir. İstanbul'un her semtinden ulaşım imkanı bulunan otogarın hemen yanında metro bulunmaktadır. Metro aktarması, otobüs veya taksi ile ulaşım mümkündür. Otogarda, alışveriş yapılacak dükkanlar, yemek yenecek restoranlar ve oturulacak kafeler mevcuttur. 200 den fazla otobüs firması hizmet verir, Türkiye'nin her yerinden İstanbul'a direk seferler olduğu gibi İstanbul esenler otogarı ile Türkiye'nin her iline otobüs bileti alabilir ve sefer yapabilirsiniz

Haritada Esenler Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Esenler Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()