Ankara Otogarı

 • şehir

  ŞEHİR

  Ankara

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1997

 • adres

  ADRES

  Beştepeler Mah. Mevlana Blv. Yenimahalle/ Ankara
  MERKEZE UZAKLIK : 6,8 km

 • telefon

  TELEFON

  (0312) 207 10 00

Ankara Otogarı Kalkışlı Otobüs Seferleri

Ankara Otogarı Otobüs Firmaları

Ankara Otogarı Hakkında Bilgi

Ankara Otogarı 1997 yılında hizmete girmiştir. Türkiye'nin en büyük otogarlarından biridir. Günlük 2500 civarı sefer sayısına sahiptir. Günlük 100 binden fazla yolcunun geliş gidiş yaptığı bir otogardır. 128 bin metrekare kapalı ve 100 bin metre kare açık alanı vardır. Katlı bir sisteme sahiptir, 200 den fazla otobüs firmasını barındırır, yıllar içinde ihtiyaç doğrultusunda kapasitesi arttırılmış bir otogardır. Modern ve düzenli bir yapıya sahiptir. Ankara otogarı (Aşti) Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde bulunur. Şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan tüm firmalar, diğer 80 ilden Ankara'ya sefer düzenler. Türkiye'nin her yerinden Ankara'ya ulaşılır.

Merkezi Ankara olan firmalardan yaklaşık 80 ile seferler düzenlenir. Ankara'dan yurt dışı seferi yapmakta mümkündür. Azerbaycan, Gürcistan, Bulgaristan gibi sınır komşumuz olan ülkelere kara yolu ile ulaşım sağlayan bir otogardır. Ankara otogarının en çok sefer yaptığı il ise İstanbul'dur. İçerisinde emanet bölümünden, kitapçısına ve oturabileceğiniz kafesinden yemek yerine kadar her hizmeti bulunan bir otogardır. Ankara merkezine ulaşım otogardan Ankaray yolu ile toplamda 15 dakika sürmektedir. Ankara şehrinden diğer tüm illere otobüs bileti satın alınabilir.

Haritada Ankara Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Ankara Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()