Afyon Kalkışlı Otobüs Seferleri

Afyon Hakkında

nereye

Ege Bölgesinde yer alan ve diğer bölgelere de kıyısı olduğu için diğer bölgelerle de karıştırılan şehir dünyada iki tane bulunan püskürük kaleye sahip tek Türkiye şehridir. Dünyaca ünlü mermere ve yine dünyaca ünlü termal zenginliğe sahip olan bu şehir tarihi zenginlikleri ile de oldukça ünlüdür.

Afyon'un İklimi
nereye

Karasal iklimin tüm karakteristik özelliklerine sahip olan şehir yaz aylarında oldukça sıcaktır. Diğer bölgelere yakın olması dolayısı ile mevsim geçişlerinde diğer illerin iklim özelliklerini de gösterebilir.

Afyon'a Nasıl Gidilir?
nereye

Batı Anadolu ve İç Anadolu Bölgeleri arasında yer alan Afyon son derece güzel bil il olarak tüm ziyaretçilerini karşılamaktadır. Şehre ulaşım da son derece kolay olmaktadır. Kişiler kendileri için en uygun olan otobüs bileti temini ile kolaylıkla Afyon'a ulaşabilmektedir. Özel araçla da ulaşım çok rahat bir şekilde yapılabilmektedir. Demir yolu ulaşımı açısından da şehir son derece imkan sahibidir. İki büyük askeri hava alanı olmasına karşın sivil hava alanı bulunmamaktadır.

Afyon Mutfağı
nereye

Afyon mercimekli bükmesi ve ocak bükmesi, gözlemesi, Afyon kebabı, katmerinin yanında meşhur manda kaymağı ile servis edilen ekmek kadayıfı ile dillere destan bir tada sahiptir. Ayrıca şehirde yetişen haşhaşı ve Afyon sucuğu oldukça tanınmış lezzetleri oluşturur.

Afyon'da Gezilecek Yerler
nereye

Oldukça çok milletlere ev sahipliği yapmış olan Afyon da gezilecek çok sayıda yer vardır. Hem tarihi mekanları hem de kültürü ile son derece keyifli bir gezinti imkanı sunmaktadır.

Afyon Kalesi tarihi M.ö. 1350 yılına dayanan oldukça güzel bir yerdir. Kale Selçuklu döneminde ve Osmanlı döneminde çeşitli restorasyon çalışmaları ile sürekli olarak bakımlı tutulmuştur. Her yıl Afyon'u ziyaret eden turistlerin mutlaka görmek istediği bir kaledir.

Ulu Cami ise Selçuklu Afyon Sancak Beyi Nusreddün Hasan tarafından yaptırılmıştır. Mimarisi ve süslemeleri ile son derece şık bir görsele sahip olan camii de ziyaretçilerin büyük bir ilgisi ile karşılaşmaktadır.

Sultan Divani Mevlevihanesi, İncehisar Peri Bacaları, Frig vadisi oldukça etkileyici olan gezilmesi gereken yerler arasındadır. Son derece keyifli bir gezintide ayrıca Büyük Taarruz Şehitliği ve Başkomutan Mustafa Kemal Anıtı, Afyon Arkeoloji Müzesi ve Afyon Kaplıcaları gezilerin çok daha keyifli ve anlamlı bir şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır. Bu mekanlar tarihin izlerini taşırken etkileyici bir şekilde yaşam ve kültürü de yaşatmaktadır. Bu mekanların her bir adımında eşsiz bir manzara ve tarihi dokuyu hissetmek mümkün olmaktadır.

Afyon'da Alışveriş
nereye

Afyon'un ünlü mermerleri ile yapılan çeşitli objeleri satın almak mümkün olmaktadır. Yöresel ürünlerin ve hediyelik eşyaların satıldığı dükkanlar ziyaretçilere keyifli bir alışveriş fırsatı sunmaktadır. Bakır eşyalar, lokum, kaymak, haşhaş gibi birçok ürünü satın alma imkanı bulunmaktadır.

Afyon Ulaşım
nereye

Afyon otobüs bileti ile rahat bir yolculuk yapan herkes şehir içerisinde de rahatlıkla her yere ulaşabiliyor. Şehir içerisinde sürekli bir sefer sağlayan otobüs ve minibüslerle her noktaya ulaşım son derece kolay bir şekilde yapılmaktadır.

Haritada Afyon

Afyon Otobüs Bilet Fiyatları

Rota Fiyat
AFYON - ŞANLIURFA 150 TL
AFYON - KONYA 80 TL
AFYON - KAYSERİ 110 TL
AFYON - İZMİR 100 TL
AFYON - İSTANBUL 75 TL
AFYON - GAZİANTEP 130 TL
AFYON - ESKİŞEHİR 30 TL
AFYON - DİYARBAKIR 150 TL
AFYON - BURSA 55 TL
AFYON - ANTALYA 70 TL
AFYON - ANKARA 120 TL
AFYON - ADANA 130 TL