Burulaş Bursa Otogarı

 • şehir

  ŞEHİR

  Bursa

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1650

 • adres

  ADRES

  Terminal Cd., 16190 Demirtaş Dumlupınar Osb/Osmangazi/Bursa
  MERKEZE UZAKLIK : 10 km

 • telefon

  TELEFON

  (0224) 261 54 00

Burulaş Bursa Otogarı Kalkışlı Otobüs Seferleri

Burulaş Bursa Otogarı Hakkında Bilgi

1995 yılında Bursa Belediyesinin yaptığı ihale sonucu ilk temeli atılan Burulaş Bursa Otogarı (Otobüs Terminali) Boy Koop firması tarafından yap-işlet-devret prensibiyle yapılmıştır. 1957 yılından beri şu anki kent meydanının yerinde hizmet veren Santral Garajı, tam hızlı şehirleşmeden dolayı hizmet verememesi sonucu yerine geçen terminal toplam 120 bin metrekareye yakın bir alana dizayn edilmiştir. Ek olarak da 15 bin metrekare kapalı oto park alanı bulunuyor. İhale süresinin dolmasından sonra terminal yap-işlet-devret sistemiyle Burulaş şirketi tarafından alınarak adı da değiştirilmiştir.

Oldukça geniş ve farklı hizmetler sunan otogar Bursa'nın tüm ulaşım gücünü rahatlıkla sağlıyor. Otogarda 60'dan fazla otobüs şirketi hizmet vermekle beraber günde otobüs bileti alan 30 bin yolcu ortalamasıyla çalışıyor. Otogara Uludağ Üniversitesinden 43/H, Mudanya İskelesinden F1, Atatürk Caddesi'nden 38, Gürsu'dan 31/G, Beşevler Mahallesi'nden 92, Bademli'den 97/G, İnönü Caddesi'nden 18/B otobüs hatlarına binerek otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Otogarın farklı hizmetleri sayesinde otobüs saatinizin gelmesini canınız sıkılmadan bekliyorsunuz.

Haritada Burulaş Bursa Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Burulaş Bursa Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()