Düzce Hakkında

nereye

Karadeniz Bölgesinin batı kısmında yer alan Düzce 81 plaka koduna sahip bir ilimizdir. Nadir antik kentlerimizden birisi olan Düzce 17 ağustosta yaşadığı şiddetli depremi ile de anılır.

 

Düzce İklimi
nereye

Düzce iklimi Karadeniz iklimi ile eşdeğerdir. Yaz aylarında olduğu kadar kış aylarında da yağış oranı oldukça fazladır. Bölge yemyeşil bir doğaya sahiptir.

Düzceye Nasıl Gidilir
nereye

Düzce'ye kara yolu ile gitmek mümkün. Her gün düzenlenen otobüs seferleriyle, otobüs bileti aldıktan sonra Düzce'ye gidilebilir.

Düzce Mutfağı
nereye

Arnavut böreği Düzce’nin en meşhur lezzetleri arasında ilk sırayı alan çıtır çıtır bir lezzettir. Şıl börek bir diğer börek çeşididir. Su böreği de bu bölgenin en meşhurları listesinde geçer. Sık yapılan su böreğini buraya özgü yapan lezzeti denemek gerekir. Ayrıca tavuklu keşkek, karalahana yemeği, mısır ekmeğinin yanında höşmerimi ve gözlemesini de unutmamak gerekir.

Düzce Gezilecek Mekanlar
nereye

Düzce her mevsim gidilebilecek yerlerdendir. Doğayla baş başa kalmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında kalan Düzce'de Efteni Gölü, Konuralp Müzesi, Melen Çayı, Pürenli Yaylası, Fakıllı Mağarası, Güzeldere Şelalesi, Hemşin Camii, Aydınpınar Şelalesi, Akçakoca Ceneviz Kalesi görülmesi gereken mekanlar arasındadır.

Düzcede Alışveriş
nereye

Düzce'ye gidenler hem kendileri hem de hediye etmek için fındık ya da tütün kolonyası satın alabilirler. Düzce merkezinde çarşıda rahatlıkla bulabileceğiniz bu ürünlerle evinize güzel hediyeler almış olarak dönebilirsiniz.

 

Düzce Ulaşım Yolları
nereye

Düzce'ye gitmek için tek bir yöntem var, o da kara yolu ile seyahat. İster özel araçla ister otobüsle kara yolunu kullanarak Düzce'ye ulaşılabilir.

Haritada Düzce

Düzce Otobüs Bilet Fiyatları

Rota Fiyat
DÜZCE - ŞANLIURFA 140 TL
DÜZCE - KONYA 110 TL
DÜZCE - KAYSERİ 180 TL
DÜZCE - İZMİR 85 TL
DÜZCE - İSTANBUL 95 TL
DÜZCE - GAZİANTEP 135 TL
DÜZCE - ESKİŞEHİR 50 TL
DÜZCE - DİYARBAKIR 170 TL
DÜZCE - ANTALYA 100 TL
DÜZCE - ANKARA 120 TL
DÜZCE - ADANA 140 TL