Adana Merkez Otogarı

 • şehir

  ŞEHİR

  Adana

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1993

 • adres

  ADRES

  Fevzipaşa Mahallesi, Turhan Cemal Beriker Blv., 01190 Seyhan/Adana
  MERKEZE UZAKLIK : 6 km

 • telefon

  TELEFON

  (0322) 428 20 47

Adana Merkez Otogarı Kalkışlı Otobüs Seferleri

Adana Merkez Otogarı Varışlı Otobüs Seferleri

Adana Merkez Otogarı Hakkında Bilgi

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ulaşım ve Daire Başkanlığına bağlı olan Adana merkez otogarı sadece Adana'nın değil, ülkemizin de en kapsamlı olan otogarları arasındadır. Adana'da merkezi sayılabilecek bir yer olan Fevzipaşa Mahallesi, Turhan Cemal Beriker Bulvarı üzerinde yer alan otogar, Adana ilinin Seyhan ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. Adana havalimanı da kendisine yakın sayılacak bir mesafede yer almaktadır. Adana'nın merkezi konumu ve ülkemizin en büyük kentlerinden birisi olması sebebi ile otogar tam anlamıyla bir geçiş noktasıdır ve Uçakla ya da otobüs ile kente gelenler doğu ve güneydoğu Anadolu'da istedikleri her kente merkez otogarından bilet bulabilmektedir.

Yakın tarihte büyükşehir belediyesinin aldığı bir karar ile özel araçların girmesinin yasaklandığı merkez otogarında otobüs bileti satışları da yapılmaktadır. Ayrıca her otobüs firmasının şehrin belli noktalarına hareket eden ücretsiz servisleri de bulunmaktadır. Otogarın içinde meşhur Adana kebabının da yenilebileceği işletmeler, hediyelik eşya mağazaları, kadın erkek tuvaletleri, mescit gibi yerler ve son derece konforlu dizayn edilmiş bulunan bekleme salonu mevcuttur.

Haritada Adana Merkez Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Adana Merkez Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()