Gaziantep Otogarı

 • şehir

  ŞEHİR

  Gaziantep

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  2001

 • adres

  ADRES

  Karacaahmet Mahallesi, 27630 Şehitkamil/Gaziantep
  MERKEZE UZAKLIK : 6 km

 • telefon

  TELEFON

  (0342) 232 58 15

Gaziantep Otogarı Kalkışlı Otobüs Seferleri

Gaziantep Otogarı Hakkında Bilgi

Gaziantep, Akdeniz ve Güneydoğu bölgelerinin arasında yer aldığı için bu iki bölge arasında köprü görevi üstleniyor. Bu nedenle taşımacılık konusunda da bir kavşak noktası konumuna sahiptir. Gaziantep’te yer alan eski otogar ihtiyaçları karşılamadığı için yerine yenisi kurulmuştur. Kurulan bu yeni otogar, seksen beş bin metrekarelik bir alanda konumlanmıştır. Söz konusu otogar, uzun yıllar hizmet vermek maksadıyla tasarlanmıştır ve geniş yeşil alanı ile ziyaretçilerin ve başka şehre gitmek için bu kavşak noktasından geçmek isteyen yolcuların rahat edeceği bir dizayna sahiptir.

Gaziantep otogarı içerisinde otuz adet gişe ve altmış sekiz adet peron bulunduruyor. Ayrıca içerisinde bir sürü dükkan da yer alıyor. Bu dükkânlar yolcuların ve ziyaretçilerin ihtiyaçlarını gidermek için kurulan restoranlar, kuaförler ve hediyelik eşya dükkânlarından oluşuyor. Birçok otobüs firmasına da ev sahipliği yapan otogar, uygun otobüs bileti seçenekleri sunan firmaları da bünyesinde barındırıyor. Bu firmalar arasında Çayırağası, Lüks Adana, Metro, Hazar, Vangölü, Esadaş, Star Batman gibi firmalar hareket ediyor.

Haritada Gaziantep Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Gaziantep Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()