Aksaray Otogarı

 • şehir

  ŞEHİR

  Aksaray

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1990

 • adres

  ADRES

  Hacılarharmanı Mahallesi, 68100 Merkez/Aksaray, Türkiye
  MERKEZE UZAKLIK : 5 km

 • telefon

  TELEFON

  (0382) 213 78 00

Aksaray Otogarı Hakkında Bilgi

Aksaray otogarı 1989 yılında kurulmuş eski bir yapıya sahiptir. Aksaray'ın il olmasıyla birlikte yoğun şekilde kullanılan Aksaray Otogarı 1950 yılında köklü bir değişiklik ile yeniden yapılandırılmıştır. Otobüs terminali olarak geçen Aksaray Otogarı otobüs bileti satışlarını gün geçtikte artırarak daha da büyüyor. Otogarda birçok peron bulunuyor ve otobüslerin giriş çıkışları firmalar tarafından kontrol ediliyor. Büyük bir yapıya sahip olan Aksaray Otogarının 50' ye yakın firması bulunuyor.

Otogar konum olarak kolay ulaşılabilecek bir yere kurulmuş durumda. Farklı iller arası ulaşım da oldukça gelişmiş olan Aksaray Otogarı ilçeler arası da ulaşımı sağlıyor. Bir ilçeden diğer ilçeye yolculuk yapmak isteyen her vatandaşa bu sayede kolaylıkla ulaşım sağlanıyor. Otogar açılış zamanı sabahın ilk saatlerine kapanış zamanı ise gece yarısına kadar dayanıyor. Firmalar arası aktarma yapılmaksızın yolculuk imkanı tanıyan otogar yolcular tarafından memnuniyet ile karşılanıyor. Eskiden Niğde iline bağlı bir ilçe olarak kabul edilen Aksaray ilçe olmaktan ayrılarak il haline gelmiştir ve bir otogar kurularak yolculuklar bu otogardan yapılmaya başlamıştır.

Haritada Aksaray Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Aksaray Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()