Aydın Kalkışlı Otobüs Seferleri

Aydın Hakkında

nereye

Ege Bölgesinde yer alan Aydın ili, Büyük Menderes nehrine sahiptir. Bu durumdan dolayı tırımda oldukça gelişmiştir. Türkiye'nin en uzun tüneli burada yer almaktadır. Türkiye'nin ilk demiryolu kurulan şehri Aydın'dır. 17 ilçe, merkezle beraber, 36 belediye ve 492 köy (2010 yılı verilerine göre) bulunmaktadır. Birçok tarihi esere ve doğal güzelliklere sahiptir. Kuşadası ve Didim sahil kentleri sayesinde, turizm oldukça gelişmiştir. Yaz mevsiminde tercih edilen illerden biridir.

Aydın İklimi
nereye

Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olan Akdeniz iklimi görülür. Ancak iç kesimleri karasal iklimin etkisinden dolayı daha soğuktur. Kış ayları yaz aylarına göre daha yağışlıdır. Kar yağışı daha çok iç kesimlerde görülür. Bitki örtüsü, maki ve ormandır.

Aydın Mutfağı
nereye

Keşkek, yuvarlama, bolama, ciğer dolması, kırlı kızartması, zeytinyağlı kuru börülce, semizotu yemeği, dalgan kavurması, kapama, kabak çiçeği dolması ve koruk ekşili bamya yemekleriyle ünlüdür.

Aydın'a Nasıl Gidilir?
nereye

Otobüsle yolculuk yapmak isteyenler için, her şehirden otobüs seferleri bulunmakta olup, Aydın otobüs bileti alarak gidebilirsiniz. Dilerseniz uçakla da Aydın'a gidebilirsiniz. Ya da kendi aracınızla seyahat edebilirsiniz. Yaz mevsiminde, Kuşadası, Didim ve Söke gibi ilçelere de otobüs seferleri bulunmaktadır.

Aydın'da Gezilecek Mekanlar
nereye

Aydın çevresinde, antik kent, plaj, termal otel, doğal alanlar oldukça geniş bir alana yayılmıştır. Bafa Gölü, Beşparmak Dağları, Labada Dağı, Kuşadası Plajları, Efes Antik Kenti, Şirince, Meryem Ana Evi, Eski Doğanbey Köyü, Didim Altınkum Plajı, Apollon Tapınağı, Faustina Hamamı, Saplı Ada eşşiz güzellikteki görülmeye değer yerlerdendir.

Aydın'da Alışveriş
nereye

Aydın'a gitmişken, doğal zeytinyağı ve zeytin alabilirsiniz. Kuru ve yaş incir, deve sucuğu, bal alabilirsiniz. Deri aksesuarlar, buzdolabı magnetleri alabilirsiniz.

Aydın'a Ulaşım Yolları
nereye

Aydın İstanbul'dan 600 km, Ankara'dan 550 km uzaklıktadır. Karayolu ile ulaşım sağlanabilir. Havayolu ile de gitme imkanı vardır. Adanan Menderes Havaalanı'ndan servisle merkeze gidebilirsiniz.

Haritada Aydın

Aydın Otobüs Bilet Fiyatları

Rota Fiyat
AYDIN - ŞANLIURFA 130 TL
AYDIN - KONYA 100 TL
AYDIN - KAYSERİ 160 TL
AYDIN - İZMİR 22 TL
AYDIN - İSTANBUL 120 TL
AYDIN - GAZİANTEP 120 TL
AYDIN - DİYARBAKIR 160 TL
AYDIN - BURSA 75 TL
AYDIN - ANTALYA 70 TL
AYDIN - ANKARA 89 TL
AYDIN - ADANA 150 TL