Samsun Otogarı

 • şehir

  ŞEHİR

  Samsun

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  2006

 • adres

  ADRES

  Kıran Mahallesi, 55200 İlkadım/Samsun
  MERKEZE UZAKLIK : 5 km

 • telefon

  TELEFON

  (0531) 958 55 80

Samsun Otogarı Hakkında Bilgi

Karadeniz bölgesinin en önemli şehirlerinden biri olan Samsun için ulaşım oldukça yoğundur. Hem Samsun'a gelişlerde hem de Samsun'dan diğer illere olan ulaşımlarda Samsun otogarı (şehirlerarası otobüs terminali) sık sık kullanılır. Samsun otogarının en yeni hali 2006 yılında kurulmuştur. Birçok bölgede dağınık şekilde kullanılan otogarların ardından oluşturulduğu için hem kapsamı büyüktür hem de sık sık kullanılıyor. 20 bin metrekaresi kapalı alan üzerine oluşturulmuştur. 60 bin metrekare ise toplam otogar kullanım alanıdır. Günde yaklaşık 3 bin otobüs bileti kesilen bu otogar yoğun işleyişe sahiptir. 24 tane otobüs firmasının bürosu bu otogar içerisinde yer alıyor. Ulaşım hizmeti almak isteyenler kendilerine uygun olan firmayı kullanabiliyor.

Samsun terminali otobüs bileti almak için uygun bir bölgedir. Ancak talep edenler telefon numarası, mail, internet yolları ile de bilet alabilirler. Daha çok Karadeniz bölgelerine ulaşım sağlansa da Türkiye'nin her yeri için otobüs seferlerinin düzenlendiği görülüyor. Terminale ulaşım ise oldukça kolay şekilde sağlanır. Belediye otobüsleri ve minibüsler ulaşım için kullanılıyor.

Haritada Samsun Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Samsun Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()