Yalova Otogarı

 • şehir

  ŞEHİR

  Yalova

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  2008

 • adres

  ADRES

  Fevzi Çakmak Mh., 77100 Merkez/Yalova, Türkiye
  MERKEZE UZAKLIK : 3 km

 • telefon

  TELEFON

  (0226) 814 0707

Yalova Otogarı Hakkında Bilgi

Yalova’nın 1995 yılında il olması ile birlikte otogar ihtiyacı belirgin bir şekilde açığa çıkmış bulunmakta idi. Artan nüfus ve araç sayısına bağlı olarak bu otogarın büyütülmesine karar verilmiştir. 2008 yılında hizmete açılan Yalova Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali) ile birlikte sorunların büyük ölçüde çözüme kavuşması sağlanmıştır. Yeni yapılan otogar şehirdeki insanların ihtiyaçları karşılamak için yeterli donanıma sahip bulunmaktadır. 17 bin metrekareye sahip bir alana kurulan otogarın 7500 metre karesi kapalı olarak yolculara hizmet vermektedir. Otogarda 4 katlı bir tesis bulunmaktadır.

Otogarda yürüyen merdivenler ile yük taşıyan yolcuların bu yüklerini daha kolay bir şekilde taşımalarını sağlamaktadır. Otogarda bunlara ek olarak 16 tane gişe ve 16 tane ofis bulunmaktadır. Yine yolcuların ihtiyaçları gözetilerek restoran ve mağazalarda otogarda yer almaktadır. Oldukça büyük bir alana sahip olan bu otogarda gitmek istediğiniz yere kolaylıkla otobüs bileti bulabilirsiniz. Türkiye’nin birçok yerine tek seferde ulaşılabilmesi hem otogarın hem de Yalova’nın ne kadar gelişmiş olduğunu göstermektedir.

Haritada Yalova Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Yalova Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()