Diyarbakır Otogarı

 • şehir

  ŞEHİR

  Diyarbakır

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  2006

 • adres

  ADRES

  Talaytepe Mahallesi, 21000 Kayapınar/Diyarbakır
  MERKEZE UZAKLIK : 7,8 km

 • telefon

  TELEFON

  (0412) 222 15 50

Diyarbakır Otogarı Kalkışlı Otobüs Seferleri

Diyarbakır Otogarı Hakkında Bilgi

Güneydoğu Anadolu ve Doğu bölgelerinde yer alan Diyarbakır, bu bölgelerin en büyük şehirlerinden biridir. Ancak büyük şehir olmasına rağmen otobüs taşımacılık sistemi uzun yıllar boyunca gelişmemiştir. 2006 yılında hizmet vermeye başlayan Yeni Diyarbakır otogarı taşımacılık konusunda Diyarbakır’da ulaşımın gelişimini sağlamıştır. DİŞTİ olarak da anılmaya başlanan Diyarbakır Otogarı (Dişti Şehirlerarası Otobüs Terminali) 42 bin metrekarelik bir alan üzerine inşa edilmiştir.

İçinde birçok tesise sahiplik yapan otogarda otobüs bileti almak için elli iki bilet gişesi ve elli sekiz adet peron bulunuyor. Birçok otobüs firmasına ve on adet yerel firma ile iller arası seyahat edilmesine imkân tanımıştır. DİŞTİ’ye ulaşım sağlamak için belediye otobüsler ya da minibüsler hizmet veriyor. Otogar, şehrin en işlek yollarından olan Şanlıurfa Bulvarı üzerinde konuşlanmıştır. Burada yer alan toplu taşıma araçlarını kullanarak da şehir içine ulaşım sağlamak mümkündür. Ayrıca DİŞTİ’den hareket eden otobüs firmaları Has Diyarbakır, Metro, Öz Silvan Seyahat, Van Gölü, , Kafkas Turizm ve Has Bingöl Turizm’dir.

Haritada Diyarbakır Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Diyarbakır Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()