Trabzon Otogarı

 • şehir

  ŞEHİR

  Trabzon

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1991

 • adres

  ADRES

  Sanayi Mahallesi, Devlet Karayolu No:86, 61100 Merkez/Trabzon
  MERKEZE UZAKLIK : 3,5 km

 • telefon

  TELEFON

  (0462) 325 20 81

Trabzon Otogarı Hakkında Bilgi

Trabzon otogarı 1990'lı yılların başında açıldı. 25 senedir Karadeniz bölgesinde hizmet veren otogara, küçük bir kaç değişiklik dışında herhangi bir tadilat yapılmadı. Açıldığı dönem çok iyi özellikleri olan, modern ve geniş bir yapıya sahipti. Zamanla eski ve yıpranmış bir görüntüye sahip olmuştur. Artan nüfus ve aşırı yolcu trafiğine yetememekte, genelde trafik sıkışması ve sefer aksaklığına sebebiyet vermektedir. Yeni bir Trabzon otogarı, Trabzon halkının başlıca ihtiyaçları arasındadır. Yeni otogarın Akyazı bölgesine yapılması planlanmaktadır.

Elde hazır bir otogar planı olmadığı için yakın sürede yapımı öngörülmüyor. Gün boyu çevre illere ve merkezi şehirlere Trabzon otogarı (şehirlerarası otobüs terminali) tarafından seferler düzenleniyor. Terminale belediye otobüsleri ve minibüsleri ile gelebilir, varsa firma servislerini kullanarak ulaşabilir, otobüs bileti alıp seyahate çıkabilirsiniz. Döneminin ihtiyaçlarına yeten bir otogardı, içerisinde market, yeme içme alanları ve yöresel yiyecekler satan dükkanlar bulunan tarihi bir otogardır. İstanbul ve Ankara gibi şehirlere ve komşu illere her gün seferler düzenlenmektedir.

Haritada Trabzon Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Trabzon Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()