Ordu Hakkında

nereye

Ordu Orta Karadeniz bölgesinde yer alan orta seviyede bir şehirdir. Tarihi geçmişi ile önemini koruyan şehirde ekonomik hayat tarım ve hayvancılık üzerine kurulmuştur. Şehirde yer alan çikolata fabrikası ve laminat parke fabrikaları insanların tercih ettiği iş seçeneklerinden bazılarıdır. Boztepe ve Ulugöl gibi iki turistik mekana sahip olmasından dolayı şehre özellikle yaz aylarında ziyaretçi akını yaşanmaktadır.

Ordu İklim
nereye

Karadeniz ikliminin etkili olduğu Ordu'da yazlar serin ve sıcak geçerken çevredeki dağların etkisi ile kış ayları soğuk geçer. Özellikle iç bölgelerin yayla kesimlerinde 6 ay kar yağar.

Ordu’ya Nasıl Gidilir?
nereye

Karadeniz'in en güzel şehirleri arasında yerini alan Ordu oldukça güzel ve dağa harikası bir şehir olarak ziyaretçilerini karşılamaktadır. Karadeniz sahil yolu üzerinden kolay bir ulaşıma sahip olan şehre gitmek için rahat bir yolculuk sunan otobüs bileti almak yeterli olmaktadır. Doğru seferi ve bileti bulunduğunda keyifli bir yolculuk ile Karadeniz'in nadide şehirlerinden olan Ordu'ya ulaşmak oldukça kolay oluyor.

Ordu’da Gezilecek Mekânlar
nereye

Yeşili ve mavisi ile tüm ziyaretçilerine doğallığı yaşatan Ordu'da gezilecek yerlerin başında o muhteşem manzaraları ile yaylalar gelmektedir. Yeşili ve doğayı yakından tanıtan yaylalar her yıl gelen ziyaretçiler için doğal bir ortam sunmaktadır. Ayrıca hiçbir ziyaretçi Ordu'nun meşhur derelerini de görmeden gitmek istemiyor. Doğanın harikası olan dereler ise yaşamı hissettirmektedir. Yason Burnu Yarımadası da içinde bulunan Yasonburnu Kilisesi ile ziyaretçilerine kapılarını açmaktadır. Boztepe eşsiz şehir manzarası ile bilinmektedir. Diğer yerler ise Osman Paşa Şadırvanı, Bolaman Kalesi, Gölköy Kalesi, Ünye Kalesi, Hoynat Adası, Çiseli Şelalesi ve Ulugöl ziyaretçilerin mutlaka görmek istediği yerler arasında yerini almaktadır.

Ordu Alışveriş
nereye

Ordu Karadeniz'in en güzel şehirlerinden birisi olarak Karadeniz yöresinin tüm özelliklerini ve lezzetlerini bünyesinde barındırmaktadır. Tüm ziyaretçiler dönüş yolunda en kaliteli ürünleri alarak ziyaretlerini tamamlayacakları çeşitli alışveriş noktalarını bulabilmektedir.

Ordu Ulaşım Yolları
nereye

Ordu otobüs bileti alarak oldukça rahat bir şekilde ulaşmak mümkün olmaktadır. Ayrıca şehir içinde sağlanan ulaşım düzeni sayesinde de ziyaretçiler istedikleri noktalara rahatlıkla ulaşabilmektedir.

Ordu Mutfağı
nereye

Ordu mutfağının önde gelen yemekleri arasında hamsi köftesi, etli pancar sarması, taze bezelye kayganası ve ordu usulü kabak tatlısı gibi yemekler bulunmaktadır.

Haritada Ordu

Ordu Otobüs Bilet Fiyatları

Rota Fiyat
ORDU - ŞANLIURFA 140 TL
ORDU - KONYA 130 TL
ORDU - KAYSERİ 93 TL
ORDU - İZMİR 150 TL
ORDU - İSTANBUL 140 TL
ORDU - GAZİANTEP 130 TL
ORDU - ESKİŞEHİR 115 TL
ORDU - DİYARBAKIR 130 TL
ORDU - BURSA 125 TL
ORDU - ANTALYA 140 TL
ORDU - ANKARA 100 TL
ORDU - ADANA 130 TL