Kahramanmaraş Otogarı

 • şehir

  ŞEHİR

  Kahramanmaraş

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  2008

 • adres

  ADRES

  Hacımustafa Mahallesi, Kahramanmaraş Otobüs Terminali, 46000 Merkez/Kahramanmaraş
  MERKEZE UZAKLIK : 3 km

 • telefon

  TELEFON

  (0344) 2123478

Kahramanmaraş Otogarı Kalkışlı Otobüs Seferleri

Kahramanmaraş Otogarı Hakkında Bilgi

Kahramanmaraş, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin geçişi durumunda olan bir ildir. İki bölge arasında yapılan otobüs seferlerinin uğrak noktası Kahramanmaraş otogarı (şehirlerarası otobüs terminali) olmakta. Kahramanmaraş otogarı 2007 yılında yapımına başlanmış ve yapımı 2008 yılında sona ermiştir. Aynı yıl hizmete açılmıştır. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı ile Batı çevreyolunun kesiştiği noktada yer alır. 5500 metrekare kapalı alanı vardır. Toplamda 44 bin metrekare alan üzerine kuruludur.

25 araçlık peron kapasitesi vardır. Otogardan 20 civarı otobüs firması hizmet vermektedir. Türkiye'nin birçok yerine seferler yapılır. Otogarın içerisinde ayrıca insanların beklerken vakit geçirebileceği, yemek yiyebileceği çeşitli aktivitelerde bulunabileceği alanlar da mevcuttur. Otogardan şehirlerarası seferler yapılabildiği gibi ilçe ve beldelere de seferler düzenlenir. Maraş Otogarı yaz aylarında oldukça kalabalık bir otogar haline gelir. Özellikle yaz aylarında otobüs bileti bulmak pek mümkün olmamakta. Bunun için yolcuların erkenden rezervasyon yaptırması gerekir. Kahramanmaraş otogarından en çok sefer yapılan yerler; Kayseri, Mersin, Ankara, Adana, Şanlıurfa ve Elazığ'dır.

Haritada Kahramanmaraş Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Kahramanmaraş Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()