Kahramanmaraş Kalkışlı Otobüs Seferleri

Kahramanmaraş Hakkında

nereye

Akdeniz Bölgesi' nde yer alan bir il olmaktadır. Merkez nüfusu bakımından Türkiye'deki en büyük şehir arasında yer almaktadır. Ayrıca tarihte Kurtuluş Savaşı'nın başladığı yer olarak iz bırakmış olmaktadır. Kahraman unvanını kazanması bu savaşın neticesinde meydana gelmiş bulunmaktadır. Bazı Türk boylarına da ev sahipliği yapmış bir olmaktadır.

Kahramanmaraş İklimi
nereye

Genelliği dağlar ile kaplı olan ilde Akdeniz iklimi geniş ölçüde varlığını hissettirmektedir. Karadeniz ikliminin görüldüğü yerlerdeki yaylalara benzer alanlar da bulunmaktadır. Aşırı soğuklar görülmemekle birlikte, özellikle yaz aylarında çok yüksek sıcaklıklar meydana gelmektedir.

Kahramanmaraş'a Nasıl Gidilir?
nereye

Akdeniz'in en önemli şehirlerden birisi olan Kahramanmaraş Türkiye'nin en kalabalık 18. şehridir. Şehir yapısı ve iklimi ile dikkat çeken bu şehir mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisidir.

Kahramanmaraş Mutfağı
nereye

Kahramanmaraşın kendine özgü tarhana ve köftesi bulunmaktadır. Eli böğründe ve acem pilavı ile sofralar renklenirken meşhur dondurması da sıcak yaz günlerinde insanların içini serinletmektedir.

Kahramanmaraş Gezilecek Mekanlar
nereye

Kahramanmaraş'ta çok sayıda gezilecek yer bulmak mümkündür. Bu gezilecek yerler arasında; Katip Han, Kahramanmaraş Müzesi, Yeraltı Çarşısı ve Tabiat Parkı başta olmak üzere daha birçok gezilecek mekan vardır. Sizde hemen otobüs bileti alarak bu muhteşem şehire ulaşarak gezebilirsiniz.

Kahramanmaraş Alışveriş
nereye

Kahramanmaraş'ta alışveriş yapmak isteyenler Piazza AVM, Kapalı Çarşı ve diğer yerleri kullanarak alışveriş yapabilirler.

Kahramanmaraş Ulaşım Yolları
nereye

Kahramanmaraş'a ulaşmak isteyenler karayolunu, havayolunu ve demiryolunu kullanabilirler. Özellikle karayolu bakımından son derece güçlü bir şehir olduğunu bilmelisiniz.

Haritada Kahramanmaraş

Kahramanmaraş Otobüs Bilet Fiyatları

Rota Fiyat
KAHRAMANMARAŞ - ŞANLIURFA 40 TL
KAHRAMANMARAŞ - KONYA 90 TL
KAHRAMANMARAŞ - KAYSERİ 55 TL
KAHRAMANMARAŞ - İZMİR 130 TL
KAHRAMANMARAŞ - İSTANBUL 140 TL
KAHRAMANMARAŞ - GAZİANTEP 20 TL
KAHRAMANMARAŞ - ESKİŞEHİR 110 TL
KAHRAMANMARAŞ - DİYARBAKIR 60 TL
KAHRAMANMARAŞ - BURSA 130 TL
KAHRAMANMARAŞ - ANTALYA 115 TL
KAHRAMANMARAŞ - ANKARA 90 TL
KAHRAMANMARAŞ - ADANA 35 TL