Burdur Kalkışlı Otobüs Seferleri

Burdur Hakkında

nereye

Akdeniz bölgesinde yer alan ve özellikle İnsuyu Mağarası ile meşhur olan Burdur sevilen şehirlerden birisidir. Akdeniz bölgesinde yer alan diğer yerleşim yerlerine göre nüfusu daha düşüktür.

Burdur İklim
nereye

İklimi genel olarak Akdeniz ikliminden farklı özellikler göstermektedir. Yüksek dağların bulunmasından kaynaklı olan bu farktan dolayı kışın oldukça soğuk geçmektedir. Yazları ise sıcaktır. Ayrıca bazı ilçelerinde soğuk ve kuru bir iklim etkisi görülmektedir.

Burdur’a Nasıl Gidilir?
nereye

Burdur'a 3 şekilde ulaşma seçeneği vardır. Bunlar, hava, demir ve kara yolu ulaşım yollarıdır. Yolculuğunu kara yolu ile yapmak isteyen kişiler, otobüs bileti ile kolayca seyahat edebilirler. Demir yolu için ise şehre birçok yerden ulaşım mümkündür. Hava ulaşımı ise Süleyman Demirel Havalimanından gerçekleştirilmektedir.

Burdur Mutfağı
nereye

Herkesin seveceği ve mutlaka tatması gereken Burdur yemekleri oldukça lezzetlidir. Gazel böreği, Burdur şiş, testi kebabı, kömbe, peynirli pide ve kuzu çekme gibi oldukça farklı lezzetlerin tadına Burdur'a giderek bakabilirsiniz. Tatlı olarak ise muhallebi, ceviz helvası ve kuymak tatlısı oldukça meşhurdur.

Burdur Gezilecek Mekânlar
nereye

Burada gezilecek oldukça fazla lokasyon vardır. Bunların başında Salda Gölü, Burdur Gölü, Taş Oda, Susuz Kervansarayı, İncirhan ve Ulu Camii bulunmaktadır. Bunlara ek olarak şehirde birçok antik kent bulunmaktadır.

Burdur Alışveriş
nereye

Burdur'dan alınabilecek hediyelik eşya için ise Bakırcılar Çarşısı önerilmektedir. Buradaki süslenmiş çaydanlık ve fincan setleri dünyanın başka bir yerinde rastlanmayacak türdedir.

Burdur Ulaşım Yolları
nereye

Burdur şehir içi ulaşım için otobüsler kullanılmaktadır.

Haritada Burdur

Burdur Otobüs Bilet Fiyatları

Rota Fiyat
BURDUR - ŞANLIURFA 110 TL
BURDUR - KONYA 90 TL
BURDUR - KAYSERİ 110 TL
BURDUR - İZMİR 65 TL
BURDUR - İSTANBUL 105 TL
BURDUR - GAZİANTEP 100 TL
BURDUR - ESKİŞEHİR 61 TL
BURDUR - DİYARBAKIR 130 TL
BURDUR - BURSA 70 TL
BURDUR - ANTALYA 20 TL
BURDUR - ANKARA 75 TL
BURDUR - ADANA 115 TL