Hatay Otogarı

 • şehir

  ŞEHİR

  Hatay

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1999

 • adres

  ADRES

  Antakya, 31180 Antakya/Hatay
  MERKEZE UZAKLIK : 9,5 km

 • telefon

  TELEFON

  (0326) 227 10 31

Hatay Otogarı Hakkında Bilgi

Müslümanların ve Hıristiyanların yüzyıllarca bir arada yaşadığı bir kent olarak bilinen Hatay’da çok farklı kültürler yer almaktadır. Özellikle sınır ülkelerde son yıllarda yaşanan olaylar nedeni ile de ziyaretçilerin sürekli uğrak yeri haline gelen Hatay otogarı (Antakya otobüs terminali) trafiğin çok fazla sıkışması, otogardan çıkan araçların şehir içinde kargaşaya neden olması gibi sebepler ile alınan bir karar neticesinde şehrin merkezine taşınmıştır.

Otogarın şehirden bir miktar uzak olması nedeni ile yolcuların önemli ihtiyaçlarını kolay bir şekilde giderebilmeleri için otogarın alanı büyük tutulmuş, alan içerisine lokantalar, postane şubeleri, bebek bakımı için annelere özel odalar, mescitler ve bir de güvenlik ihtiyaçları için polis merkezi açılmıştır. Ayrıca alan içerisinde Hatay ile ilgili hatıra ya da hediye almak isteyenler için hediyelik eşya satan dükkanlar da bulunmaktadır. Her mevsimin yoğun geçtiği Hatay Otogarı’nda otobüs bileti temini için birçok şirket bulunuyor. Hatay Otogarı ile şehir merkezinin arasındaki uzaklık ise yaklaşık otuz beş dakikalık bir zaman alıyor.

Haritada Hatay Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Hatay Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()