Yozgat Hakkında

nereye

Yozgat'ın üç ilçesi Karadeniz bölgesinde yer alsa da genel anlamda diğer ilçe ve bölgeleri İç Anadolu bölgesinde yer alıyor. Nüfus bakımından şehirde toplanmış bir yoğunluk olduğu gözle görülebilir derecededir. Köyler oldukça sakin bir yapıdadır.

Yozgat İklim
nereye

Tıpkı şehrin bulunduğu bölge gibi iklim anlamında da bir ikilem söz konusudur. Kara iklimi özelliklerine sahip olsa da daha hafif bir kuraklık gösteren bu şehir daha ılık ve daha ortada bir sıcaklık göstermektedir.

Yozgat Mutfağı
nereye

Yozgat börek bakımından oldukça gülüdür. Yozgat böreği en meşhurları arasında yer alır. Arabaşı, bulamaç çorbası ve alt üst böreği gibi birçok tadın yanında testi kebabı davet yemeklerinin özenli sofraların baş tacıdır.

Yozgat'a Nasıl Gidilir?
nereye

Otobüs bileti satın alarak Yozgat'a gitmek isteyenler için birçok farklı şehirden otobüs seferi düzenlenmektedir. Dilerseniz bu ile kendi özel aracınız ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yozgat Gezilecek Mekanlar
nereye

Çok eski bir tarihe sahip olan Yozgat'ta, gezip görülmesi gereken yerlerin başında Behramşah kalesi, Çeşka kalesi, Sarayken kaplıcaları yer alırken bunların yanı sıra birçok doğal güzelliğe de ev sahipliği yapmaktadır.

Yozgat Alışveriş
nereye

Yozgat'ta yer alan alışveriş merkezlerinden dilediğiniz her marka ürüne kolayca erişebilme şansı elde edebilirsiniz.

Yozgat Ulaşım Yolları
nereye

Yozgat iline karayolu ve demiryolu kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. En yakın havaalanı kente 220 km uzaklıkta olup Ankara ya da Kayseri havalimanını tercih edebilirsiniz.

Haritada Yozgat

Yozgat Otobüs Bilet Fiyatları

Rota Fiyat
YOZGAT - ŞANLIURFA 90 TL
YOZGAT - KONYA 70 TL
YOZGAT - KAYSERİ 60 TL
YOZGAT - İZMİR 110 TL
YOZGAT - İSTANBUL 120 TL
YOZGAT - GAZİANTEP 80 TL
YOZGAT - ESKİŞEHİR 80 TL
YOZGAT - BURSA 100 TL
YOZGAT - ANTALYA 100 TL
YOZGAT - ANKARA 75 TL
YOZGAT - ADANA 90 TL