Elazığ Kalkışlı Otobüs Seferleri

Elazığ Hakkında

nereye

Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Elazığ ilini bölgeye yolu düşen herkesin mutlaka görmesi gerekmektedir. Gelişmiş olan ulaşım imkanları ve görülmesi gereken mekanları ile oldukça güzel olan bir yerleşim yeridir.

Elazığ İklim
nereye

Karasal iklimin ağırlıkta olduğu şehirde yer yer Akdeniz ikliminin etkileri görülebilmektedir. Yazları sıcak olan şehirde kışın oldukça fazla yağış düşmektedir. Özellikle kışları çok şiddetli olan soğuklar yaşanmaktadır.

Elazığ'a Nasıl Gidilir?
nereye

Elazığ konum olarak Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer almakla birlikte Yukarı Fırat Havzasında bulunan bir ildir. Bu ile gitmek isteyen kişiler hava yolu, demir yolu ve kara yolu ulaşımını kullanabilir. Ulaşım yönünden fazlaca gelişmiş olan bu şehre birçok yönden gidebilirsiniz. Doğu Anadolu'ya yolu düşen herkesin mutlaka görmesi gereken bir yerdir.

Elazığ Mutfağı
nereye

Elazığ mutfağı oldukça zengin olan bir kültürü taşımaktadır. Elazığ mutfağı içerisinde; içli köfte, Harput çorbası, küncülü köfte, Lobik çorbası, Harput köftesi ve kuzu tandır başta olmak üzere daha birçok farklı yemek çeşidi bulunmaktadır. Ayrıca herkesin severek yiyeceği çok özel tatlıları Elazığ'da bulma şansınız bulunmaktadır.

Elazığ Gezilecek Mekanlar
nereye

Elazığ, gezilmesi ve görülmesi gereken mekanlar açısından oldukça zengindir. Başlıca görülmesi gereken yerler arasında; Hazar Gölü, Harput Kalesi, Keban Barajı ve Hidroelektrik Santrali, Elazığ Buzluk Mağarası, Üç Lüleli Çeşme ve Elazığ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi gibi yerler bulunmaktadır. Tabi daha birçok gezilecek yer Elazığ'da bulunmaktadır.

Her zaman rahat bir şekilde otobüs bileti bulma imkanınız olan Elazığ'ı en kısa zamanda mutlaka ziyaret edin ve keyifli bir tatilin keyfini çıkarın.

Elazığ Alışveriş
nereye

Elazığ'da alışveriş imkanı için birçok mağaza bulunmaktadır. Bu mağazalar dışında ise oldukça gösterişli olan AVM'ler bulunmaktadır. Özellikle Forum Elazığ ve Park Yirmi üç mutlaka ziyaret etmeniz gereken alışveriş merkezlerinin başında gelmektedir. Ayrıca Elazığ yöresel ürünlerini bulabileceğiniz Hürriyet Caddesi, Gazi Caddesi ve Vali Fahri Bey Caddesi üzerinde bulunan dükkanlar tercih etmeniz gereken alışveriş yerleridir.

Elazığ Ulaşım Yolları
nereye

Ulaşım yolu bakımından oldukça gelişmiş olan bu şehirde ulaşım yönünden hiçbir sıkıntı çekmezsiniz. Hem şehir dışından gelenler için hem de şehir içinde gezmek isteyen kişiler için başarılı bir ulaşım ağı bulunmaktadır.

Haritada Elazığ

Elazığ Otobüs Bilet Fiyatları

Rota Fiyat
ELAZIĞ - ŞANLIURFA 65 TL
ELAZIĞ - KONYA 120 TL
ELAZIĞ - KAYSERİ 80 TL
ELAZIĞ - İZMİR 145 TL
ELAZIĞ - İSTANBUL 160 TL
ELAZIĞ - GAZİANTEP 70 TL
ELAZIĞ - ESKİŞEHİR 140 TL
ELAZIĞ - DİYARBAKIR 40 TL
ELAZIĞ - BURSA 160 TL
ELAZIĞ - ANTALYA 150 TL
ELAZIĞ - ANKARA 120 TL
ELAZIĞ - ADANA 80 TL