Rize Otogarı

 • şehir

  ŞEHİR

  Rize

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1990

 • adres

  ADRES

  Reşadiye Mh. Cumhuriyet Cad. Merkez/Rize
  MERKEZE UZAKLIK : 1 km

 • telefon

  TELEFON

  (0464) 223 3851

Rize Otogarı Hakkında Bilgi

1990 yılından itibaren faaliyette olan Rize Otogarı, son yıllarda önemi artan sahil yolu projesinin etkisi ile bünyesinde bulundurduğu firmaları ve yolcu sayısını artırmıştır. Karadeniz'in sınırında yer alması sebebiyle yurtdışına da seferler düzenlemesi Rize iline ait otogarın önemini gözler önüne seriyor. Özellikle Gürcistan ülkesine düzenlenen birçok seferden dolayı da otogarın çok önemli olduğu görülüyor. Otogar içerisinde birçok firma bulunuyor. Bu firmaların Türkiye'nin bütün illerine seferleri de mevcuttur.

Aynı zamanda eski devirlerde meydana gelen yolcu taşımacılığındaki dağılma bu otogar sayesinde tek çatı altında toplanarak ulaşımdaki sıkıntının çözüldüğü söylenebilir. Güzergah olarak oldukça önemli bir yerde bulunan bu otogarın zaman zaman yetersiz kaldığı da var olan bir şey. Bu da göz önünde bulundurularak yeni bir otogarın yapılması yönünde çalışmaların sürdüğünü söylemek mümkün. Otogarda yurtdışına ait seferlerinde düzenlenmesi sebebiyle ulusal ve yerli firmalar yer alıyor. Bu firmalar üzerinden otobüs bileti almak için otogara uğramak ve birçok seçeneğe ait firmalardan temin etmek kolaydır. Şehrin merkezine yakın bir noktada bulunan otogara ulaşım için birçok sefer bulunuyor.

Haritada Rize Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Rize Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()