Elazığ Otogarı

 • şehir

  ŞEHİR

  Elazığ

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1980

 • adres

  ADRES

  Sanayi Mahallesi, 23300 Merkez/Elazığ
  MERKEZE UZAKLIK : 3,5 km

 • telefon

  TELEFON

  (0424) 236 64 15

Elazığ Otogarı Kalkışlı Otobüs Seferleri

Elazığ Otogarı Varışlı Otobüs Seferleri

Elazığ Otogarı Hakkında Bilgi

Doğu Anadolu ve İç Anadolu birbirine bağlayan bir köprü olan Elazığ otogarı (Eşti şehirlerarası otobüs terminali) , bu yönüyle çevresinde yer alan illere göre çok hareketli bir yolcu taşıma özelliğine sahiptir. Türkiye'nin bütün illerine yolcu taşımacılığı yapılması sebebiyle en uzak illerden bile gelenlerin yer alması Elazığ'ın bir köprü görevi üstlendiğini göstermektedir. Uzak illerden gelenlerin Elazığ'ı aktarma kenti olarak kullandığı görülüyor.

Çok eski zamanlarda yapılmış olması gelen bütün taleplerin karşılaşmasının önüne geçiyor. Otogar şehrin dışına inşaa edilmiştir. 2013 yılında düzenlenen seminerde dile getirilen yeni otogar projesi kapsamında bütün taleplere yönelik karşılamaların gündeme geldiği belirtilmiştir. Yapılması planlanan yeni otogara ait bilgilerde insanların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yeme-içme gibi alanlarında yer alacağı 25 bin metrekareye sahip bir otogar projesi hazırlanmıştır. Elazığ'a ait birçok geçmişi olan firmadan otobüs bileti bulmak oldukça kolay. Elazığ'a ait firmaların yanı sıra Türkiye'nin farklı illerinde kurulmuş birçok firmada Elazığ'da hizmet veriyor. Otogara ulaşmak için şehir merkezinden düzenlenen servisler ve otobüsler bulunmaktadır.

Haritada Elazığ Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Elazığ Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()