Tokat Hakkında

nereye

Tokat Karadeniz Bölgesinde bulunmaktadır. Türkiye’nin %1.3 u gibi bir bölgeyi kapsamaktadır. 11 ilçesi bulunan bu ilin en büyük ilçesi Ziledir. Dağlık bir araziye sahiptir. Denizden yüksekliği 623 metredir.

Tokat İklim
nereye

Tokat ikliminde hem karasal iklimi hem de Karadeniz iklimini görmek mümkündür. Bu sebeple Tokat’ta geçiş iklimi hakimdir. Kış mevsimleri çok sert geçmektedir. Yaz mevsimlerinde ise Tokat’ta hava hakimdir.

Tokat Nasıl Gidilir?
nereye

Karadeniz'e bağlı Tokat ili tarihe tanıklık etmiş olan bir şehirdir. Bu şehri görmek isteyenler Türkiye'nin her yerinden kara ulaşımı ile gidebilir.

Tokat Mutfağı
nereye

Tokat mutfağının en meşhur yemeği tokat yaprağıdır. Tokat yaprağından sonra adını yine Tokat’tan alan diğer bir yemek ise Tokat paçağıdır. Bu iki bilinen yemeğinin yanı sıra Tokat çökeleği, Tokat Keşkeği gibi birçok güzel yemeğe ev sahipliği yapmaktadır. Tokat mutfağı zengin bir menüye sahiptir.

Tokat Gezilecek Mekanlar
nereye

Tokat'ta çok fazla gezecek yer vardır. Bu yerler arasında; Tokat Kalesi, Niksar Kalesi, Ballıca Mağarası, Yağıbasan Medresesi, Zinav Gölü Tabiat Parkı ve Tokat Müzesi ilk sıralarda gelmektedir. Uygun fiyatlı otobüs bileti alarak bu şehrin keyfini sizlerde çıkarabilirsiniz.

Tokat Alışveriş
nereye

Tokat'ta alışveriş yapmak isteyenler için ilk tercih Novada Tokat AVM olmalıdır. Yine bu AVM dışında da birçok alışveriş merkezi sizleri bekliyor.

Tokat Ulaşım Yolları
nereye

Kara yolu ulaşımı bakımından gelişmiş olan Tokat'a hava ve demiryolu ulaşımı ile gitmekte mümkündür.

Haritada Tokat

Tokat Otobüs Bilet Fiyatları

Rota Fiyat
TOKAT - ŞANLIURFA 95 TL
TOKAT - KONYA 90 TL
TOKAT - KAYSERİ 55 TL
TOKAT - İZMİR 138 TL
TOKAT - İSTANBUL 130 TL
TOKAT - GAZİANTEP 85 TL
TOKAT - ESKİŞEHİR 9 TL
TOKAT - DİYARBAKIR 100 TL
TOKAT - BURSA 7 TL
TOKAT - ANTALYA 140 TL
TOKAT - ADANA 93 TL