Çorum Kalkışlı Otobüs Seferleri

Çorum Hakkında

nereye

Karadeniz Bölgesi'nden İç Anadolu'ya uzanan bir yerde bulunan Çorum oldukça ilgi çekici olan şehirlerden biridir. Hititler başta olmak üzere birçok uygarlık bu topraklar üzerinde yaşamıştır.

Çorum İklim
nereye

Sıcak ve ılıman bir iklimin hüküm sürdüğü Çorum'da kışın çok fazla yağış düşmektedir. Genelde Çorum'da Temmuz ayları en sıcak geçen ay olarak dikkat çekmektedir. Yazları ise oldukça sıcak ve kuraktır. Sonbahar ayları ise oldukça uzun geçmektedir.

Çorum Mutfağı
nereye

Güzel ve lezzetli bir mutfak kültürü olan Çorum'da oldukça farklı lezzetler bulmak mümkündür. Keşkek, İskilip Dolması, Gül Burma, Has Baklava, Çullama ve daha birçok farklı lezzeti Çorum'da bulabilirsiniz. Tabi ünü Türkiye sınırlarını bile aşan Çorum leblebisi de Çorum'da yer alan önemli lezzetlerden birisidir.

Çorum'a Nasıl Gidilir?
nereye

Orta Karadeniz'in iç kısımlarında yer alan Çorum'a yolculuk etmek için otobüs bileti alınabilir. Çorum'a en yakın havalimanı Amasya'daki Merzifon havalimanıdır. Merzifon'a yapılan uçak seferlerinden sonra Çorum'a kalan yol karayolu kullanılarak geçilmektedir.

Çorum Gezilecek Yerler
nereye

Tarihte Hattusaş kentine ev sahipliği yapan Çorum'da halen bu kentin kalıntıları yer almaktadır. Hattusaş Antik Kenti ziyaret edildikten sonra, Alacahöyük ve Boğazkale müzeleri de ziyaret edilebilir. Ayrıca Çorum müzesi, Çorum kalesi, İskilip kalesi ve Çorum Saat Kulesi görülmeye değer mekanlardır.

Çorum Alışveriş
nereye

Çorum leblebisiyle ünlüdür. Şehri ziyaret edenler leblebi satın almadan dönmezler. Leblebilerin çok sayıda çeşidi vardır. El örgüsü patik ve çoraplarıyla da ünlü olan Çorum'da aynı zamanda yine el dokuması olan kilimler ve halılar turistler tarafından satın alınmaktadır.

Çorum Ulaşım Yolları
nereye

Ülkemiz için hem ülke içi trafiğinde hem de ülkemizi yurt dışında bağlamada önemli bir role sahip olan E 80 karayolu, birçok ilden geçtiği gibi Çorum'un da yol güzergahı üzerindedir. Ayrıca bölgeyi Karadeniz ve İstanbul'a bağlayan diğer yollar da kullanılmaktadır.

Haritada Çorum

Çorum Otobüs Bilet Fiyatları

Rota Fiyat
ÇORUM - ŞANLIURFA 100 TL
ÇORUM - KONYA 90 TL
ÇORUM - KAYSERİ 80 TL
ÇORUM - İZMİR 109 TL
ÇORUM - İSTANBUL 100 TL
ÇORUM - GAZİANTEP 95 TL
ÇORUM - ESKİŞEHİR 80 TL
ÇORUM - DİYARBAKIR 100 TL
ÇORUM - BURSA 100 TL
ÇORUM - ANTALYA 110 TL
ÇORUM - ANKARA 50 TL
ÇORUM - ADANA 100 TL