Kütahya Kalkışlı Otobüs Seferleri

Kütahya Hakkında

nereye

Kütahya İç Anadolu Bölgesinde İç Batı Anadolu Bölümünde yer almaktadır. Türkiye'nin birçok ilinde olduğu gibi Kütahya da tarihi mirasları ve zenginlikleri ile bilinmektedir. Çini ve porselenleri ile son derece ün yapan şehir doğal güzellikleri ile de bilinmektedir. Farklı uygarlıkların asırladır yaşadığı şehir de çeşitli kültürlerin ve yaşam şekillerinin izlerini tarihin detaylarında görmek mümkün olmaktadır.

Kütahya İklim
nereye

Kütahya ilinde iklim olarak birden çok iklim görülür. Dolayısı ile Kütahya iklimi için geçiş iklimi denilebilir. İklimden dolayı Kütahya'da orman sayısı oldukça fazladır. Ormanlık alanlarda özellikle kestane, at kestanesi ve kızılçam ağaçları yetişmektedir.

Kütahya’ya Nasıl Gidilir?
nereye

Kütahya ya hava yolu, kara yolu ve demir yolu ile gitmek mümkün olmaktadır. Her gün düzenli otobüs seferlerinin olmaktadır. Otobüs bileti alarak rahat bir yolculuk ile kente ulaşmak mümkün olmaktadır. Yine hava yolu ve demir yolu da ziyaretçiler tarafından tercih edelin ulaşım yöntemleridir.

Kütahya Mutfağı
nereye

Kütahya mutfağı denildiğinde akla ilk olarak cimcik, gözleme, dolamber böreği, namaz lokması, kıymalı su böreği ve sıkıcık çorbası gelmektedir.

Kütahya’da Gezilecek Mekânlar
nereye

Kütahya da bulunan Domaniç Ebe Çamlığı Kent Ormanı 40 farklı türün yetişmiş olduğu doğal ortam olması ile gezilecek yerler arasında ilk sırada yerini almaktadır. Ormanda görülmeye değer asırlık ağaçların varlığı da son derece etkileyici olmaktadır.

Kütahya Çavdarhisar ilçesi sınırları içerisinde yer alan Aizanoi Antik Kenti tarihi zenginliği ve anıt yapıları ile dikkat çekmektedir. Son derece etkileyici bir görselliğe sahip olan kent Roma dönemine ait dünyaca eşsiz bir mimari ve yapı zenginliğini tüm ziyaretçilerine sergilemektedir. Aizanoi Antik Kent sayesinde Kütahya tüm dünya ülkelerinden çok sayıda ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

Aynı zamanda Frigyalılar döneminden kalma Frig Vadisi ise son derece etkileyici ve ihtişamlı yapısı ile çok sayıda ziyaretçi ile buluşmaktadır. Vadi ayrıca Eskişehir ve Afyon topraklarında da devam etmektedir. Kütahya sınırları içerisinde yer alan bölümü Kütahya gezisinde listeye eklenen en güzel yerlerdendir.

Antik Çağlardan bu yana varlığını korumuş olan Kütahya kalesi de şehrin silüetini belirlemektedir. Bu kale Hisar Tepesinde yer almaktadır. Kalede 2 adet çeşme, 1 cami birer adette kır kahvesi ve gazino bulunmaktadır. Bizans tarafından yaptırılan şehir surları gelen tüm ziyaretçilerin mutlaka uğradığı ve onlara güzel bir kent manzarası sunması ile bilinmektedir.

Çinili Camii ise son derece etkileyici ve zengin bir mimariye sahiptir. Çini işlemelerinin camii mimarisindeki yeri ise yapıya eşsiz bir güzellik katmaktadır.

Dumlupınar Kurtuluş Savaşı Müzesi ve Dumlupınar Şehirliği tarihimizin izlerini taşıyan ve her yıl milyonlarca ziyaretçisi ile buluşan bir mekandır. Kütahya Arkeolojik Müzesi de oldukça etkileyici bir gezintinin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır.

Kütahya Alışveriş
nereye

Kütahya ya gelen ve eşsiz güzelliklerini gören herkes özellikle çini ve porselenleri ile ünlü olan şehirden çeşitli ürünler almak istemektedir. Kütahya farklı dükkan ve mağazaları ile Kütahya kültürünü yansıtan ürünleri ziyaretçilerine sunmaktadır. Hem hediyelik eşyaları hem de tüm ihtiyaçları karşılamak için gerekli olan imkanlar tüm ziyaretçilere sunulmaktadır. Çiniciler Çarşısı ise tam anlamı ile çinilerin boy gösterdiği ve tüm zarafetini sergilediği bir yer olarak alışveriş imkanı sunmaktadır. El sanatları ürünler, çinili ürünler, porselen eşyalar ve daha fazlası için Kütahya iyi bir alışveriş olan bağı sunmaktadır.

Kütahya Ulaşım Yolları
nereye

Kütahya otobüs bileti bularak keyifli bir yolculuk ile Kütahya ya ulaşan gezginler için şehir içi ulaşım da oldukça rahat bir şekilde sağlanmaktadır. Halk otobüsleri şehrin her noktasına kesintisiz bir şekilde sefer düzenlemektedir. Bu sayede de hem şehir halkı hem de gezinti için gelenlerin rahat bir şekilde şehrin her noktasına ulaşımı son derece kolay olmaktadır. Keyifli bir gezinti için gidilecek olan her yere bu otobüslerle gidebilmek de son derece kolay olmaktadır. Kütahya ziyaretçilerine her anlamda rahat ve eğlenceli bir gezinti imkanını sunmaktadır.

Haritada Kütahya

Kütahya Otobüs Bilet Fiyatları

Rota Fiyat
KÜTAHYA - ŞANLIURFA 160 TL
KÜTAHYA - KONYA 70 TL
KÜTAHYA - KAYSERİ 111 TL
KÜTAHYA - İZMİR 55 TL
KÜTAHYA - İSTANBUL 65 TL
KÜTAHYA - GAZİANTEP 130 TL
KÜTAHYA - ESKİŞEHİR 15 TL
KÜTAHYA - DİYARBAKIR 5 TL
KÜTAHYA - BURSA 30 TL
KÜTAHYA - ANTALYA 60 TL
KÜTAHYA - ANKARA 45 TL
KÜTAHYA - ADANA 140 TL