Niğde Otogarı

 • şehir

  ŞEHİR

  Niğde

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  2009

 • adres

  ADRES

  İlhanlı Mahallesi, 51310 Merkez/Niğde Merkez/Niğde
  MERKEZE UZAKLIK : 4 km

 • telefon

  TELEFON

  (0388) 232 35 37

Niğde Otogarı Hakkında Bilgi

Uzun zamandan beri otogarı bakım görmeyen ve küçük olan Niğde, 2009 yılında yeni otogarına kavuşarak günümüzün ihtiyaçlarını karşılayacak seviyeye gelmiştir. Nüfusundan dolayı çok fazla yolcusu olmayan Niğde otogarı (şehirlerarası otobüs terminali) çoğu zaman birbirine komşu olan iller arasında bağlantı kuruyor. Özellikle yaz aylarında şehirdeki öğrencilerin etkisiyle yolcu sayısı normal zamandan biraz fazladır. Kurulan yeni otogarda otobüs bileti alınacak yirmiden fazla otobüs firması bulunuyor. Bu firmaların bazıları büyük şehirlere günlük sefer düzenliyor.

Özellikle çevresindeki komşu il ve ilçelerle yolcu sayısını artırıyorlar. Niğde’de otogara ulaşım sağlayabilmek için otobüs firmaları kendilerine ait özel servis edinmişlerdir. Ayrıca otogara minibüsler aracılığıyla da erişim mümkündür. Şehrin farklı ilçelerine gitmek isteyen kişiler otogarda yer alan araçlarla şehrin ilçelerine yolculuk yapabiliyor. Niğde’ye en sık seferleri düzenleyen otobüs firmaları şehir merkezli olarak kurulmuş olanlardır. Niğde otogarından kalkan otobüs firmalarının başında Metro Turizm geliyor. Ardından Süha, Niğde Aydoğanlar, Lider Turizm, Özkaymak, Niğde Seyahat, İnan Turizm geliyor.

Haritada Niğde Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Niğde Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()