Nevşehir Otogarı

 • şehir

  ŞEHİR

  Nevşehir

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  2008

 • adres

  ADRES

  Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Necip Fazıl Bulv. No:1, 50040 Merkez/Nevşehir
  MERKEZE UZAKLIK : 6,5 km

 • telefon

  TELEFON

  (0384) 213 40 25

Nevşehir Otogarı Hakkında Bilgi

Nevşehir otogarı da henüz yeni hizmete açılmış olan otogarlardan birisidir. Daha önceden küçük bir otogar ile Nevşehir'e yetmeyen otogar artık yeni yerinde Mehmet Akif Ersoy mahallesinde hizmet vermektedir. Şehrin girişine konumlanmış olan Nevşehir Otogarı (Adnan Menderes Otobüs Terminali) şehir merkezine 6,5 kilometre uzaklıktadır. Şehir merkezine oldukça yakın olan otogar hem şehir arası otobüsler ile hem de taksiler ile ulaşım imkanı bulunmaktadır. Otogar mimari olarak peri bacalarına benzetilmiştir.

Sarı taşlardan yapılmış olan mimarisi ile oldukça donanımlı ve gelen kişilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak düzeydedir. İçerisinde yolculuk yapacak olan kişilerin yöresel olarak alabilecekleri hediyelik eşyalarda alabilecekleri küçük bujiteri dükkanları da bulunmaktadır. Otobüs bileti konusunda da bütün firmaların biletlerine ve seferlerine ulaşabilmek mümkündür. Oldukça güvenlikli bir otogarda 14 adet gişe ve 4 adet de bilet satış noktası bulunmaktadır. Otogarda 9 u gelen yolcuların peronları ve 20 tanesi ise giden yolcuların olmak üzere 29 peron bulunmaktadır. Bekleme salonu, restoran ve mini market de bulunmaktadır.

Haritada Nevşehir Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Nevşehir Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()