Kütahya Otogarı

 • şehir

  ŞEHİR

  Kütahya

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  2010

 • adres

  ADRES

  Perli Mahallesi, Kütahya Yeni Otogarı, 43100 Merkez/Kütahya
  MERKEZE UZAKLIK : 4 km

 • telefon

  TELEFON

  (0274) 223 60 96

Kütahya Otogarı Kalkışlı Otobüs Seferleri

Kütahya Otogarı Varışlı Otobüs Seferleri

Kütahya Otogarı Hakkında Bilgi

Çini işleri ile gerek Osmanlı zamanında gerekse de Türkiye Cumhuriyeti döneminde büyük bir üne sahip olan Kütahya, çetin kış şartlarına sahip olması nedeni ile yaz aylarında çok fazla ziyaretçi almaktadır. Ayrıca şehirde yer alan ve Kurtuluş Savaşı’nın izini taşımakta olan Dumlupınar Müzesi de tarih meraklılarının gözdesi konumundadır. Bu nedenle şehre olan ziyaretçi sayısının fazla olması göz önüne alınarak 2010 senesinde yeni Kütahya otogarı (Çinigar şehirlerarası otobüs terminali) açılmıştır.

Feva Mahallesi’nde yer alan otogar, şehrin merkezine de yakın bir uzaklıkta yer almaktadır. Temizliği ve büyüklüğü konusunda birçok ilden daha güzel bir otogar olan Kütahya Otogarı’nda her türlü ihtiyacın alınabileceği büyüklükte bir market, gazete bayileri, bankaların ATM’leri, restoran ve hediyelik eşyaların satıldığı bir dükkan da bulunuyor. Şehrin merkezine ulaşım için taksi ya da otobüs kullanılabilmektedir. Otobüs seferleri ise yirmi dört saat sürmektedir. Ayrıca otobüs bileti satan ve ulaşımı sağlayan firmaların hepsinin de yolcular için ücretsiz olarak sunduğu servis hizmetleri bulunmaktadır.

Haritada Kütahya Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Kütahya Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()