Ağrı Kalkışlı Otobüs Seferleri

Ağrı Hakkında

nereye

Adını bünyesinde barındırdığı dağdan alan şehir Doğu Anadolu Bölgesinde yer alır. 1927 yılında il olan şehir ülkenin en büyük dağına sahiptir.

Ağrı'nın İklimi
nereye

Kışlarının oldukça sert geçtiği bu şehirde Kara İklimi hüküm sürer. 365 günlük yılın yaklaşık 130 günü kar ile kaplı olarak geçen Ağrı'da yazlar ise kurak denebilecek seviyededir. İlk ve sonbahar oldukça kısa bir zaman aralığında hissedilir.

Ağrı'ya Nasıl Gidilir?
nereye

Ağrı'ya gidebilmek için 2 seçenek vardır. Bunlar hava ve kara yolu seçenekleridir. Otobüs bileti alınarak Ağrı'ya ulaşım sağlanabilir. Uçak ile seyahat edecek kişiler için ise haftada 2 gün olmak üzere Ankara'dan uçuş vardır.

Ağrı'nın Mutfağı
nereye

Tek bir servisle ortaya konulan haşıl ortak yenen bir yemektir. Ortasında tereyağı dolu bir havuz bulunur. Özellikle soğuk kış günlerinde oldukça sık pişer. Ağrının ketesi, hengeli, eriştesi, kuymağı, pişisi, hasude ve ayranaşı dışında birçok özel yemeğe sahip olan bu şehir Abdigor köftesi ile nam salmıştır.

Ağrı'da Gezilecek Yerler
nereye

İshak Paşa Sarayı

Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesinden 5 kilometre doğu tarafında kalan ve bir dağın yamacı üzerine inşa edilen bu saray Osmanlı mimarisini oldukça belirgin bir şekilde yansıtmaktadır.

Doğubeyazıt Kalesi

Doğubeyazıt Kalesi antik kent özelliğini taşıyan Urartular döneminden kalma bir eserdir.

Ağrı'da Alışveriş
nereye

Ağrı'ya seyahat eden kimseler için almadan gelinmemesi gerekenler Ağrı peynirleridir. Cacık peyniri özellikle tavsiye edilmektedir.

Ağrı Ulaşım Yolları
nereye

Şehir içerisinde taksi ve otobüsler kullanılmaktadır.Ağrı otobüs bileti almak için hizlibilet.com'dan ulaşabilirsiniz.

Haritada Ağrı

Ağrı Otobüs Bilet Fiyatları

Rota Fiyat
AĞRI - ŞANLIURFA 100 TL
AĞRI - KONYA 150 TL
AĞRI - KAYSERİ 110 TL
AĞRI - İZMİR 180 TL
AĞRI - İSTANBUL 170 TL
AĞRI - GAZİANTEP 140 TL
AĞRI - ESKİŞEHİR 140 TL
AĞRI - DİYARBAKIR 90 TL
AĞRI - BURSA 150 TL
AĞRI - ANTALYA 170 TL
AĞRI - ANKARA 130 TL
AĞRI - ADANA 150 TL