Ağrı Otogarı

 • şehir

  ŞEHİR

  Ağrı

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  2013

 • adres

  ADRES

  Abide Mah., 04100 Merkez / Ağrı
  MERKEZE UZAKLIK : 15 km

 • telefon

  TELEFON

  (0472) 215 1825

Ağrı Otogarı Kalkışlı Otobüs Seferleri

Ağrı Otogarı Hakkında Bilgi

Ağrı otogarı eski, küçük ve ihtiyaçları karşılayamaması üzerine 2013 yılında Merkeze bağlı Fırat Mahallesi Erzurum Bulvarı üzerine yeniden yapılmıştır. Bölgede bulunan diğer illere göre daha az yolcu sirkülasyonuna sahip olan otogar şehrin ulaşım ihtiyaçların uzun yılar karşılayacak kapasitededir. Otogar 27 bin metre karelik bir alanda yer almaktadır. Doğu ve batı illerine seyahat etmek isteyenlerin kolayca otobüs bileti bularak gidebilecekleri bir otogardır.

Otogarda uluslar arası firmalardan çok yerel firmalar hizmet vermektedir. Ona yakın yerel otobüs firması yolcu taşımacılığı yapmaktadır. Otogarda 20'ye yakın firmalara ait yazıhane bulunmaktadır.

Otogara ulaşım ve otogardan çevre ilçeler ulaşım firmalara ait servisler, halk otobüsleri ve taksiler aracılığı ile yapılmaktadır. Bölgeye açılan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi sayesinde yolcu oranı %50 artış göstermiştir. Otogarda buluna ilçelere ait yerel firmalar sayesinde merkezden ilçeler ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır.

Otogarda özellikle kış aylarında beklerken yapılacak en şey çay ocaklarında sıcak çay içmektir. Otogarda hizmet veren lokantalar ve kuaförlerden de faydalanabilirsiniz.

Haritada Ağrı Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Ağrı Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()