Çanakkale Otogarı

 • şehir

  ŞEHİR

  Çanakkale

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  2011

 • adres

  ADRES

  Bursa Yolu 4. Km, 17100 Merkez/Çanakkale Merkez/Çanakkale
  MERKEZE UZAKLIK : 5,4 km

 • telefon

  TELEFON

  (0286) 212 58 88

Çanakkale Otogarı Kalkışlı Otobüs Seferleri

Çanakkale Otogarı Hakkında Bilgi

Truva adındaki tarihi kenti barındırması ve Birinci Dünya Savaşı’nda birçok kahramanlığa sahne olan, yüz binlerce şehidin yer aldığı büyük bir şehitliği olan Çanakkale şehri her mevsim ziyaretçi çekmektedir. Arazisinin çok büyük bir bölümünün ormanlar ile kaplı olması da şehre eşsiz bir doğa manzarası sunmaktadır. Şehirde yer alan Çanakkale otogarı (şehirlerarası otobüs terminali) 2011 yılına gelindiğinde yenilenmiş ve şehrin merkezine uzak olan bir noktaya taşınmıştır.

Otuz bir bin metrekareye sahip büyük bir alanda kurulmuş olan otogarda aynı anda on iki otobüs ve on tane de şehir içinde ulaşımı sağlamaya yarayan şehir içi otobüsleri için büyük bir alan bulunmaktadır. Otogar içerisinde on altı tane otobüs bileti satın alınabilecek firma yazıhanesi bulunmaktadır. Ayrıca yolcuların uzun bekleme sürelerinde yemek ve benzeri ihtiyaçlarını giderebilmesi için otogarda birden fazla yemek lokantası, kafeteryalar yer almaktadır. Otogarda, Türkiye’de en çok tanınan ve en güvenilir olan birçok firma hizmet vermekte ve bilet satışı gerçekleştirmektedir.

Haritada Çanakkale Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Çanakkale Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()