Mardin Kalkışlı Otobüs Seferleri

Mardin Hakkında

nereye

Suriye ile komşu olan ve Dicle Bölümünde yer alan Mardin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alıyor. Tarihi Mardin evlerinin görünümü ve iklimine uygun mimari yapısı ile şehir manzarası ile çok fazla turiste ev sahipliği yapar.

Dicle ve Fırat nehirleri arasında kalan Mardin, kendine has mimarisiyle dikkat çeker. Ülkemizin en kalabalık 26.ili olan Mardin ve Suriye sınır komşusudur. İndirimli online otobüs bileti alarak siz de Güneydoğu Anadolu'nun en çok merak edilen bölgesini gözlerinizle görebilirsiniz.

Mardin İklimi
nereye

Mardin iklimi karma bir iklim özelliği gösterir. Yazları çok sıcak geçen şehrin kışları ılıktır. Bütün kış boyunca karlı geçen gün sayısı neredeyse on gündür.

Mardin'e Nasıl Gidilir?
nereye

İstanbul'a ortalama 1.500 ve Ankara'ya da 1.000 km uzaklıkta kalan Mardin'e kara ve havayolu ile ulaşım sağlanabilir. Demiryolu bağlantısı olmayan ilde havalimanının şehir merkezine olan uzaklığı 20 km'dir.

Mardin Mutfağı
nereye

Mardin mutfağı işkembenin doldurulması ile hazırlanan kibbe isimli meşhur yemeğe sahiptir. İrok Mardin usulü içli köftedir. İkbebet ise iroğun kızartılmamış haşlanmış halidir. En farklı tatlarından birisi olan soğan kebabının beğenmeyeni olamaz. Davet sofralarında sıkça görülen bir diğer Mardin yemeği ise kaburga dolmasıdır. Dobo ise kaburga dolmasının alternatifi olacak kadar güzel görünen enfes bir lezzettir.

Mardin Gezilecek Mekanlar
nereye

Bir kültür beşiği olan bölgeyi tam anlamıyla gezmek için en az 4 gün ayırmak gerekir. Mardin Kalesi, Deyrulzafaran Manastırı ve Zinciriye Medresesi mutlaka görülmesi gereken mekanlar arasında sayılabilir.

Mardin Alışveriş
nereye

Şehri tanımaya çalışırken birbirinden özel ve güzel yöresel ürünler hediyelik eşya alternatifi olarak değerlendirilebilir.

Mardin Ulaşım Yolları
nereye

Pek çok büyük otobüs firmasıyla her gün düzenli olarak yapılan seferler sayesinde bölgeye ulaşım sağlanabilir. İstanbul, Ankara ve İzmir'den Mardin'e karşılıklı uçak seferleri düzenlenmektedir.

Haritada Mardin

Mardin Otobüs Bilet Fiyatları

Rota Fiyat
MARDİN - ŞANLIURFA 60 TL
MARDİN - KONYA 140 TL
MARDİN - KAYSERİ 120 TL
MARDİN - İZMİR 180 TL
MARDİN - İSTANBUL 140 TL
MARDİN - GAZİANTEP 65 TL
MARDİN - ESKİŞEHİR 140 TL
MARDİN - DİYARBAKIR 40 TL
MARDİN - BURSA 180 TL
MARDİN - ANTALYA 180 TL
MARDİN - ANKARA 150 TL
MARDİN - ADANA 80 TL