Ardahan Otogarı

 • şehir

  ŞEHİR

  Ardahan

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1994

 • adres

  ADRES

  Karagöl Mahallesi, Kura Cd. No:34, 75000 Merkez/Ardahan, Türkiye
  MERKEZE UZAKLIK : 600 M

 • telefon

  TELEFON

  (0478) 211 35 68

Ardahan Otogarı Hakkında Bilgi

1992 yılında alınan kararla il statüsüne kavuşan Ardahan, yapılan çalışmalar sonucu eksiklerinin tamamlanması için otogar çalışmalarına başlanmıştır. Aynı yıl içerisinde merkezde, Karagöl mahallesinde Ardahan otogarı açılmıştır. Ardahan valiliğinin karşısında yer alan otogar, kura nehrinin hemen kenarında yer alır. Ardahan, doğu Anadolu bölgesinde yer alır. Ülkemizin sınır illerinden bir tanesidir. Barındırdığı doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla yaz kış ziyaretçilerin akınına uğrar. Ardahan otogarından otobüs bileti ile yolculuk etmek mümkün. Otogardan kalkan 2 adet yerel firma vardır.

Bu firmalar, tüm büyük illere seferler düzenlerler. Ayrıca çevre illerin otobüs firmaları da Ardahan otogarından seferler düzenlerler. Ardahan'dan Ankara, Hatay, Erzurum, İstanbul, Yozgat, Bursa, Şanlı Urfa seferleri en popüler seferler olarak yapılır. Rize, Samsun, Sakarya, Kocaeli, Ordu, Giresun, Erzincan, Amasya, Düzce ve Tokat'a da seferleri vardır. Özellikle yaz aylarında çok yoğun olur. Şehir merkezinden otogarı ulaşmak çok basittir. Merkezden kalkan, dolmuşlar kısa bir zaman içerinde otogara ulaşır. Ayrıca otobüs firmalarının servisleri de bulunur.

Haritada Ardahan Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Ardahan Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()