Bingöl Kalkışlı Otobüs Seferleri

Bingöl Hakkında

nereye

Bingöl Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan doğal güzellikleriyle bilinen bir şehirdir. Bingöl bünyesinde birçok tarihi eser ve kültürel öğeler barındırmaktadır. Zamanında birçok uygarlığa da ev sahipliği yapmış bu şehir her uygarlıktan kültürel ve tarihi eserleri bünyesine katmıştır.

Bingöl İklimi
nereye

Doğu Anadolu’nun en zengin ağaçlık alanlarından birisine sahip olan Bingöl de ağaçlar genellikle meşeden meydana gelir. Ormanların tahrip edilmesi sonucu oluşan boş arazilerde boz kır halını almıştır. Ayrıca kuzeyden gelen rüzgarlar sayesinde Bingöl ve çevresi kışları soğuk, yazları ise sıcak geçmektedir.

Bingöl'e Nasıl Gidilir ?
nereye

Türkiye'nin çoğu şehrinden ulaşımın sağlanabildiği Bingöl, kara yolu veya hava yolu ile seyahat imkanı bir şehirdir.

Bingöl Mutfağı
nereye

Bingöl mutfağı genellikle yöresel bir mutfaktan oluşmaktadır. Köfteleri, tatlıları ve turşuları ile zengin bir menüye sahip Bingöl mutfağının en bilinen yemekleri arasında ise içli köfte gelmektedir.

Bingöl Gezilecek Mekanlar
nereye

Şehri ziyaret edenleri hayran bırakan gürül gürül suyunun dans ettiği Çir Şelalesi görülesi güzelliktedir. Bingöl'ün merkezinde bulunan Ilıca beldesi yine Ilıca Kaplıcaları ve Termal Tesisleri şifa kaynağı, ve hastaların ziyaretçi akınına uğradığı meşhur mekanlar arasındadır. Bingöl etnik bir havaya sahip büyüleyici mekanları zengin olan bir şehir olarak Kral Kızı Kalesi, Zağ Mağarası, Buban Bacaları vb. gezilecek yerleri görmeye değer yerlerdir.

Bingöl Alışveriş
nereye

Bingöl'ün ünlü alışveriş merkezi Kalium Avm şehrin merkezi konumunda yer almaktadır.

Bingöl Ulaşım Yolları
nereye

Mesafe olarak uzun yol şehri olarak nitelendirilse de ulaşım araçları günümüzün şartlarında artık yaygındır ve uygun fiyatlı otobüs bileti ile şehre gidebilme olanakları, şehri gezip görmek isteyenler için ulaşım kolaydır.

Haritada Bingöl

Bingöl Otobüs Bilet Fiyatları

Rota Fiyat
BİNGÖL - ŞANLIURFA 70 TL
BİNGÖL - KONYA 130 TL
BİNGÖL - KAYSERİ 120 TL
BİNGÖL - İZMİR 160 TL
BİNGÖL - İSTANBUL 180 TL
BİNGÖL - GAZİANTEP 90 TL
BİNGÖL - ESKİŞEHİR 150 TL
BİNGÖL - DİYARBAKIR 30 TL
BİNGÖL - BURSA 168 TL
BİNGÖL - ANTALYA 9 TL
BİNGÖL - ANKARA 140 TL
BİNGÖL - ADANA 100 TL