Bilecik Kalkışlı Otobüs Seferleri

Bilecik Hakkında

nereye

Bilecik Marmara bölgesinde yer alan tarihi ile önemli bir şehirdir. Yaklaşık olarak 230 bin kişinin yaşadığı şehirde halkın geçim kaynağı tarım ve hayvancılık oluşturmakta. Buna ek olarak bazı yeraltı kaynakları da bölgeden çıkarılmaktadır. Özellikle mermer ve seramik sanayi Bilecik'in gelişmesinde önemli yer tutar. Şehirde bulunan Şeyh Edebali Üniversitesi de önemli bir konumdadır.

Bilecik İklim
nereye

Bilecik'te konumu itibari ile 3 farklı ikim görülmektedir. İç Anadolu iklimi, Marmara iklimi, mikroklima iklimi görülmektedir. Ocak ve mayıs aylarında bolca yağış görülür. En soğuk zamanlar ocak ayı zamanları, en sıcak zamanlar temmuz ayı zamanlarıdır. Bahar aylarında görülen manzarasından dolayı, Bilecik şehrine ilkbahar ya sonbahar mevsiminde gidilmesi tavsiye edilir. Gezmek için bir yeterli olmayacaktır.

Bilecik Nasıl Gidilir?
nereye

Otobüs firmalarının sefer saatlerini takip ederek otobüsle, İstanbul-Ankara demiryolu bağlantısı üzerinde Bulunmasından dolayı trenle de gidilebilir.

Bilecik Mutfağı
nereye

Bilecik yöresel yemekleri arasında dağ eriği ekşili kesme çorbası, bıldırcın kebabı, nohutlu mantı ve büzme tatlısı ön plana çıkmaktadır.

Bilecik Gezilecek Mekanlar
nereye

Söğüt Müzesi, Şeyh Edebali Türbesi, Kömürsu Yaylası, Kaymakam Çeşmesi, Aya Yorgi Kilisesi, Rüstem Paşa Cami, Atatürk Köşkü gezip görülecek yerler arasındadır.

Bilecik Alışveriş
nereye

Vazo, ibrik, sürahi kırmızı topraktan yapılan ürünler, el dokuma bezler, nar ve ayva lokumları, boza ve helva alınabilir.

Bilecik Ulaşım Yolları
nereye

Ulaşım olarak demiryolu ya da karayolu tercih edilebilir. Karayolunu tercih edecek olanlar, otobüsle ulaşım sağlayacaklarsa, firmalardan otobüs bileti alarak, bu güzel şehri ziyaret edebilirler. Bilecik, kuzeyde Sakarya, güneyde Kütahya, batıda Bursa, doğuda bolu ve Eskişehir'e komşudur.

Haritada Bilecik

Bilecik Otobüs Bilet Fiyatları

Rota Fiyat
BİLECİK - ŞANLIURFA 110 TL
BİLECİK - KONYA 55 TL
BİLECİK - İSTANBUL 45 TL
BİLECİK - GAZİANTEP 100 TL
BİLECİK - ESKİŞEHİR 40 TL
BİLECİK - DİYARBAKIR 7 TL
BİLECİK - ANKARA 60 TL
BİLECİK - ADANA 100 TL