Ardahan Varışlı Otobüs Seferleri

Ardahan Hakkında

nereye

Artvin, Kars ve Erzurum illerinin etrafını çevirdiği Ardahan ili, 1992 yılında Kars ilinden ayrılmak suretiyle il statüsü kazanmıştır. Nüfus itibari ile Türkiye'nin en küçük merkezine sahip illerinden birisidir. Ardahan İli Doğu Anadolu Bölgesi'nin içinde olup, bu bölgenin Karadeniz Bölgesi ile sınırı konumundadır. İl sınırları içinde Aktaş ve Türkgözü sınır kapıları bulunmaktadır.

Ardahan İklim
nereye

Kışın kar yağışı oldukça fazla olan Ardahan İli'nde, kış mevsimi yaklaşık yedi ay müddetince devam etmektedir. İlkbahar ve sonbahar mevsimleri neredeyse yok gibidir.

Ardahan Mutfağı
nereye

Ardahan içerisinden kopup il olduğu Kars ili gibi kaşar peyniri ve bal bakımından ünlüdür. Ayrıca Ardahan Mutfağı Elma dolması, bozbaş, ekmek aşı, pişi ve evelik aşı gibi lezzetlere sahiptir.

Ardahan'a Nasıl Gidilir ?
nereye

 Ardahan'a karayolu ve ya havayolu ile ulaşmanız mümkündür. Ardaha'na en yakın havalaanı Kars Harakani Havaalanı'dır. Otobüs bileti alarak büyükşehirlerden kalkan otobüsler aracılığıyla da Ardahan'a kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ardahan'da Gezilecek Mekanlar
nereye

Ardahan'da gezilmesi gereken yerlerin başında Damal'da bulunan dağ yamacına yansıyan Atatürk siluetidir. Bunun yanı sıra Çıldır gölü, Yalnızçam ve Bülbülan yaylası, Aktaş Gölü, Kura Nehri, Göle Okçuoğlu Yaylası görülmeye değer yerlerdendir.

Ardahan'da Alışveriş
nereye

Ardahan'da alışveriş yapmak isteyenler en ünlü ve en önemli markaları burada da kolaylıkla bulabilirler.

Ardahan Ulaşım Yolları
nereye

 Ağır bir iklim koşuluna sahip olan Ardahan'da bu nedenle köy yollarına ulaşmakta sıkıntılar yaşanabilir. İldeki coğrafi yapı da bunda önemli bir erken oluşturmaktadır.

Haritada Ardahan

Ardahan Otobüs Bilet Fiyatları

Rota Fiyat
ARDAHAN - ŞANLIURFA 140 TL
ARDAHAN - İZMİR 7 TL
ARDAHAN - İSTANBUL 7 TL
ARDAHAN - GAZİANTEP 150 TL
ARDAHAN - ESKİŞEHİR 150 TL
ARDAHAN - DİYARBAKIR 130 TL
ARDAHAN - BURSA 160 TL
ARDAHAN - ANKARA 125 TL
ARDAHAN - ADANA 5 TL