Mardin Otogarı

 • şehir

  ŞEHİR

  Mardin

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  2015

 • adres

  ADRES

  Mardin-Midyat Karayolu Kamor mevkii 47100 Merkez/Mardin
  MERKEZE UZAKLIK : 4 km

 • telefon

  TELEFON

  (0482) 212 15 49

Mardin Otogarı Kalkışlı Otobüs Seferleri

Mardin Otogarı Hakkında Bilgi

Mardin ili Türkiye'de içerisinde otogar bulunmayan tek ildir. Otobüs kullanıcıları için oldukça olumsuz olan bu durum bazı zamanlarda yarara çevrilebiliyor. Çünkü otogar olmadığı için belli noktalara yolcu indirme işlemi yapılıyor. Böylece kişiler istedikleri yerlere daha yakın bölgelerde inebiliyor. Mardin otogarı (şehirlerarası otobüs terminali) 2001 yılında kapatılmıştır. 2012 yılında inşaatına başlanan ve 2014 yılında açılması planlanan otogar ise teknik sorunlarla açılamamıştır. Bu nedenle de şehir hala otogarsızdır. Otogar açıldığı zaman oldukça ilgi çekici bir mimariye sahip olacaktır. İçerisi ise 500 bin yolcu kapasiteli şekilde oluşturulmuştur. Tam donanımlı olacağı için de sorunsuz ulaşım sağlanacaktır.

Otobüs bileti almak isteyen kişiler de taşımacılık firmaları ile birebir görüşerek bilet alabilmektedir. Bilet alınan firmadan otobüsün duracağı yerler öğrenilebilir. Böylece kişi kendine en yakın olan bölgede otobüsten inebilir. Mardin otogarcılık hizmetleri adı altında 20'ye yakın firma taşımacılık hizmeti veriyor. Uygun taşımacılığı yapılan firma tercih edilerek biletler alınabilir. Biletler internet üzerinden ya da telefon yoluyla da alınabilir.

Haritada Mardin Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Mardin Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()