Karaman Otogarı

 • şehir

  ŞEHİR

  Karaman

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1990

 • adres

  ADRES

  Alacasuluk Mahallesi, 100. Yıl Blv. No:85, 70100 Merkez/Karaman, Türkiye
  MERKEZE UZAKLIK : 3,5 km

 • telefon

  TELEFON

  (0338) 213 24 65

Karaman Otogarı Varışlı Otobüs Seferleri

Karaman Otogarı Hakkında Bilgi

Türkiye’de İç Anadolu Bölgesi’nde, Akdeniz’e yakın ve kısa zaman önce il olan yerlerden birisidir. Kültür ve sanat yanı sıra ticaret açısından da oldukça önemli bir konuma sahiptir. Tarihi M.Ö. 8000’lere kadar dayanan Karaman da birçok yer altı şehri, inanç yerleri ve mağaralar bulunuyor. Karaman’ın birçok doğal güzelliği, görülmesi gereken yerleri bulunduğundan dolayı başta yerli ardından yabancı turistler için ilgi kaynağı halini almıştır. 1990 yılında faaliyete geçen Karaman otogarı şehrin merkezine yaklaşık olarak 3 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Karaman’a doğal güzelliği sebebiyle başta çevre iller olmak üzere birçok ilde geziler düzenleniyor. Karaman konumundan dolayı İç Anadolu’nun kavşak şehirlerinden birisi olup birçok şehrin de bağlantısını kuruyor. Bu otogar Konya-Karaman yolu üzerinde konumlanıyor. Otogar ile şehir merkezi arasındaki ulaşım için de minibüsler, belediye otobüsleri ve taksilerin kullanılabilmesi daha mümkündür. Karaman’a iki adet ulusal firma seyahat ederken 5’e yakın otobüs firması da bulunuyor. Huzur dolu bu yere otobüs bileti alarak görebilmek mümkündür.

Haritada Karaman Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Karaman Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()