Bingöl Otogarı

 • şehir

  ŞEHİR

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  2018

 • adres

  ADRES

  Bingöl
  MERKEZE UZAKLIK : 1 km

 • telefon

  TELEFON

  (426) 214 24 44

Bingöl Otogarı Kalkışlı Otobüs Seferleri

Bingöl Otogarı Hakkında Bilgi

Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Bingöl şehri efsaneleri ile ünlü, hayvancılık yapan ve tarım ile ilgilenen bir ildir. En ünlü turistik öğelerinden biri Yüzen Ada olan şehirde yer alan Bingöl otogarı içerisindeki otobüsler Türkiye’deki tüm şehirlere yolcu taşımaktadır. Otogarda otobüs bileti satın alabilmek için yerli ve ulusal olan firmaların yazıhaneleri hizmetlerine devam etmektedir. Şehrin merkezinde yer alan otogarın Elazığ – Bingöl karayolunda, Kurtuluş Mahallesi içerisinde bulunuyor. Uzun yıllardır bakımı düzenli yapılmayan otogar sürekli onarımdan geçmektedir.

Özellikle kış mevsimi geldiğinde mevsimin çok sert geçmesi ve kar yağması sonucu nedeni ile birçok seferin iptal olması gibi nedenlerden dolayı kış mevsiminde otogar terk edilmiş metruk bir bina görünümü almaktadır. Otogar içerisinde restoran ya da kafelerin bulunmaması nedeni ile yolculuk yapan kişilerin bekleme alanları da kısıtlıdır. Ayrıca Bingöl’de yer alan üniversitenin öğrenci sayısının az olması nedeni ile de şehir turizm açısından da az gelişmiş durumdadır. Otogarın şehre olan mesafesi yedi kilometredir. Ulaşımda ise sadece taksi ve minibüs kullanılabilmektedir.

Haritada Bingöl Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Bingöl Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()